TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódzka komunikacja w 2019: Rośnie sprzedaż biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.01.2020 18:00:09
Łódź podsumowuje komunikację 2019: Rośnie sprzedaż biletów; fot. UM Łódź

Systematycznie rośnie sprzedaż biletów i liczba pasażerów korzystających z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi – wynika z danych przedstawionych w środę przez Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT). W ubiegłym roku sprzedano ponad 27 mln biletów czasowych i przeszło milion okresowych.

-"Od 2017 roku, czyli od momentu wprowadzenia w Łodzi tzw. rewolucji komunikacyjnej odnotowujemy tendencję wzrostową w sprzedaży biletów. Zainteresowanie usługami MPK-Łódź wzrosło. W sprzedaży biletów czasowych zanotowaliśmy wzrost o milion sztuk, a w biletach okresowych zwiększyła się z 1 mln do 1 mln 100 tys. sztuk, czyli o 10 procent" – podkreślił podczas środowej konferencji prasowej radny miejski Marcin Hencz.

Biletowe preferencje

Przedstawione przez niego dane dotyczą porównania roku 2017 i 2019. W ubiegłym roku sprzedano 27,5 mln biletów czasowych i 1 mln 134 tys. biletów okresowych. Podkreślono, że łodzianie coraz chętniej korzystają z biletów długoterminowych oraz biletów kupowanych w biletomatach i aplikacjach mobilnych.

Porównując lata 2018-2019 sprzedaż migawek przez internet wzrosła o 2 proc. i stanowi obecnie 9 proc. wszystkich kupionych biletów okresowych.

Średnio według wyliczeń, dziennie transportem zbiorowym w Łodzi podróżuje ok. 750 tys. pasażerów, a rocznie ponad 300 mln.

-"Te dane mówią wprost, że w Łodzi nie można mówić o zapaści komunikacyjnej. Jest wręcz przeciwnie, coraz więcej mieszkańców pozytywnie odbiera komunikację publiczną i chce nią jeździć" – podsumował Hencz.

Transportowe inwestycje

Zdaniem Macieja Sobieraja z ZDiT wpływ na wzrost korzystających z usług MPK-Łódź miała modernizacja trasy W-Z, łączącej dwa największe łódzkie osiedla Widzew Wschód i Retkinię. W ramach tej inwestycji m.in. wydłużono linię tramwajową na osiedla Olechów i Janów.

-"W minione wakacje przeprowadziliśmy ankietę wśród pasażerów MPK-Łódź i na podstawie tych badań możemy powiedzieć, że 70 proc. z nich ocenia komunikację miejską, jako dobrą lub raczej dobrą. Mamy grupę ok. 20 proc., która ocenia ją średnio, ale ocen negatywnych jest stosunkowo niewiele" – zapewnił Sobieraj.

Dodał, że 74 proc. badanych poleciłoby innym korzystanie z transportu zbiorowego, co - jak ocenił – pokazuje, że komunikacja miejska jest odbierana w Łodzi dobrze. "To nie oznacza, że nie stoją przed nami wyzwania, takie jak nowe inwestycje, remonty, ulepszanie taboru i oferty. Nad tym w najbliższych latach miasto Łódź będzie pracować" – zadeklarował. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....