TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łodzianie wybrali siedzenia
MPK-ŁÓDŹ - Opublikowano: 17.07.2015 11:45:49
Łodzianie wybrali siedzenia

Pasażerowie podróżujący komunikacją miejską w Łodzi zauważają coraz większą liczbę modernizowanych siłami MPK-Łódź składów tramwajowych. Nowoczesny design, elektroniczna informacja pasażerska, nowe rozwiązania grzewcze i wentylacyjne sprawiające, że w remontowanych tramwajach zimą jest cieplej a latem chłodniej w stosunku do starszych składów, uchwyty ułatwiające przewóz rowerów czy rozsuwane, szersze od standardowych drzwi to jeszcze nie wszystko.

Wymianie w trakcie remontów podlegają również siedzenia. I to właśnie one stały się tematem, który MPK-Łódź, po dotychczasowych doświadczeniach poddał nietypowym konsultacjom. Nietypowym, bo mającym formułę konkursową do której zaproszeni zostali wszyscy użytkownicy MPK-Łódź.

Modele krzeseł w tramwajach były różne. Starsi pamiętają jeszcze modele drewniane, nieco młodsi metalowe. Od kilkunastu lat MPK stosowało siedziska z tworzywa, wyściełane miękką tkaniną. W trakcie ostatnich remontów zdecydowano się na krzesła tworzywowe. I takie montowane będą do końca modernizacji wagonów typu 805. 

Ale powoli trzeba szykować się do zmian w tramwajach typu Cityrunner, PESA 122N oraz nowo modernizowanych wagonach dwukierunkowych M8C. Jakie krzesła w nich montować? To właśnie uzależniono od decyzji pasażerów. 

Od wtorku, 26 maja 2015 roku, wraz z producentem siedzeń i foteli do pojazdów komunikacji, poznańską firmą Ster Sp. z o.o., przez miesiąc, do 26 czerwca 2015 roku testowano różne rozwiązania stosowane w produkcji siedzeń.

Specjalnie dobrane, czerwone siedziska, znalazły się w dwóch tramwajach PESA 122N  kursujących na trasie linii 11, dwóch tramwajach typu Cityrunner kursujących na liniach 11 i 15 oraz w prototypowym wagonie M8C, który pasażerowie mogli spotkać na trasie nr 16.

Na głosy Pasażerów czekano miesiąc. Najistotniejsze było uzasadnienie wyboru, opinia podróżnych o wybranym, najlepszym ich zdaniem, siedzisku.

Autorzy najciekawszych uzasadnień swojego wyboru otrzymali wyjątkowe nagrody rzeczowe przygotowane przez firmę Ster: siedzenie biurowe o wysokim standardzie, ergonomiczne tworzywowe siedzenie biurowe oraz voucher na gadżety o wartości 100 zł. Wszystkie trzy miejsca wyróżniono również pamiątkami związanymi z komunikacją miejską!

W konkursie i teście wzięło udział 986 osób. Wariant numer 1, siedzenie całe tapicerowane, zdobył 286 głosów (29%). Wariant drugi (tworzywowe oparcie, siedzisko tapicerowane) zdobył 178 głosów, co odpowiada 18% głosujących. Wariant trzeci, siedzenie całe z tworzywa, okazał się najpopularniejszy ? zdobył 522 głosy, czyli ponad połowę wszystkich głosów (53%).

Zwycięzcy konkursu: I miejsce ? Pan Kacper Pacek, II miejsce ? Pani Monika Gabryś, III miejsce ? Pani Anna Bełdowska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
MPK Łódź
konkurs
konsultacje społeczne
Ster
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....