TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź z kolejną zmianą rozkładu jazdy
PAP - Opublikowano: 01.04.2020 18:30:53
Łódź z kolejną zmianą rozkładu jazdy; fot. UM Lódź / FB

Od środy 1 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów.

Zwiększona będzie liczba kursów, aby zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów i dopasować się do zmian w zakładach pracy.

Co się zmieni?

Jak poinformował we wtorek PAP Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu, w środę 1 kwietnia pojawi się dodatkowy wariant linii autobusowej 72B. Będzie więcej kursów przez al. Ofiar Terroryzmu 11 września, gdzie są zakłady pracy. Jednocześnie obsłuży pasażerów z ul. Olechowskiej. Do tej pory linia 72A kursowała przez Olechowską, a linia 72B przez al. Ofiar Terroryzmu 11 września.

"Z początkiem miesiąca zamienimy część kursów linii 72A, na dodatkowy wariant linii 72B, który pojedzie przez ul. Olechowską, a następnie przez Transmisyjną, al. Ofiar Terroryzmu 11 września, Józefiaka i Zakładową na Janów. Nowe kursy oznaczone zostaną na rozkładach i wyświetlaczach w pojazdach" - informuje Gawlik.

Ponadto od 1 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy linii tramwajowej 10A, 10B oraz autobusowej - 96C, H i W.

Linia 10A otrzyma dodatkowe kursy w godzinach 5-6 rano, aby zapewnić odpowiednią liczbę miejsc i nie narażać pasażerów już jadących z Olechowa linią 10B na zbyt dużą liczbę osób. W związku z tym, zmieni się też rozkład linii 10B.

Z kolei linia autobusowa 96C otrzyma dodatkowy kurs o godz. 4:27 z Teofilowa. Rozkład linii autobusowej H dopasowany zostanie do zmian pracy w firmie Hydro. Ustawiona zostanie również rezerwa autobusowa, która w razie potrzeby pojedzie jako drugi autobus za rozkładowym pojazdem.

Linia W otrzyma dodatkowe kursy z ronda Inwalidów po godz. 6 i zmieni godziny odjazdów w pozostałych porach, aby dopasować rozkład do zmienionych grafików w zakładach pracy. Dodatkowe kursy po dojechaniu do pętli dworzec Łódź Dąbrowa, bezpośrednio zjadą do zajezdni Nowe Sady po trasie linii 69A przez ul. Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Politechniki i Obywatelską. Bez przesiadki będzie można pojechać dalej w kierunku Chojen i Rokicia.

Natomiast od czwartku 2 kwietnia zmieni się rozkład jazdy linii autobusowej 69, która otrzyma dodatkowe kursy w porach zmian w pracy. Ponadto od piątku 3 kwietnia zmiany pojawią się na linii tramwajowej nr 2, której rozkład jazdy zostanie dopasowany do zmienionych godzin pracy na Dąbrowie Przemysłowej.

Prośba o informację zwrotną

Miejski przewoźnik prosi pasażerów o śledzenie informacji o zmianach w kursowaniu linii, oraz weryfikację godzin odjazdów na stronie mpk.lodz.pl, ponieważ - jak podkreśla - na bieżąco po informacjach od firm, wprowadzane są lub będą zmiany, aby umożliwić bezpieczny i komfortowy dojazd do pracy.

Aktualne rozkłady jazdy, dostępne są na stronie MPK-Łódź, po wyborze linii przystanku, w opcji "tabliczka jak na przystanku". Rozkład w dni robocze opiera się na sobotnim rozkładzie jazdy z dodatkowymi odjazdami. Rozkład sobotni obowiązuje w soboty i różni się kursami w godzinach zmian w pracy. W niedzielę i święta obowiązują dotychczasowe odjazdy. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Łódź

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....