TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź: piknik Bądźmy Razem Bezpieczni
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 20.06.2015 10:06:44
Łódź: piknik Bądźmy Razem Bezpieczni

MPK-Łódź wraz z partnerami zaprasza na piknik w Zajezdni Muzealnej Brus poświęcony bezpieczeństwu w transporcie.
Przemieszczanie się w przestrzeni jest naturalną potrzebą człowieka. Pokonujemy różne drogi i odległości, wybierając do tego celu różne środki transportu. Niezależnie od tego, czy przemieszczamy się pieszo, na rowerze, motorze, samochodem czy przy użyciu komunikacji miejskiej obowiązują nas podstawowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie daje nam i osobom, które poruszają się obok nas szanse na pokonanie założonej trasy bez nieprzyjemnych przygód.
Właśnie o tych zasadach przypomną 28 czerwca organizatorzy pierwszego w Łodzi rodzinnego pikniku poświęconego bezpieczeństwu ?Bądźmy Razem Bezpieczni? odbywającego się w godzinach 12:00 ? 19:00 na Zajezdni Muzealnej Brus przy ul. Konstantynowskiej 115.
Nadchodzące wakacje to wzmożony czas w którym dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji. Dlatego przed wyjazdem warto przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, jak przygotować się do dłuższej podróży. Przy okazji dla MPK-Łódź piknik będzie okazją do zwrócenia uwagi na najczęstsze zachowania pasażerów i prowadzących pojazdy zagrażające bezpieczeństwu w relacji z pojazdami komunikacji miejskiej.
Na podstawie statystyk łódzkiej Policji:
rok 2014 - na terenie miasta Łodzi doszło do 10.010 zdarzeń drogowych (w tym  1789 wypadków drogowych oraz 8221 kolizji). 
rok 2015  - na terenie miasta doszło do  4113 zdarzeń ( w tym 645 wypadków i 3468 kolizji).
Na podstawie statystyk MPK-Łódź:
rok 2015 ? (styczeń ? maj) ? pojazdy MPK-Łódź uczestniczyły w 567 kolizjach (w tym 319
z podpisanym na miejscu orzeczeniem o winie kierowcy samochodu) oraz 101 wypadkach.
Na podstawie statystyk Komendy Głównej Policji (wakacje 2014 - lipiec ? sierpień):
w Polsce doszło do 6,5 tys. wypadków.
Rannych zostało ponad 8 tys. osób, natomiast ponad 500 osób poniosło śmierć.
Dużą grupę poszkodowanych stanowią niechronieni uczestnicy ruchu ? piesi i rowerzyści. Z udziałem pieszych doszło do 179 zdarzeń, w których 141 osób zostało rannych, natomiast 9 osób poniosło śmierć.
Za główną przyczynę traktuje się nieostrożne wejście na jezdnię oraz wejście w niedozwolonym miejscu.
Statystyki przedstawione przez Komendę Główną Policji (styczeń ? kwiecień 2015r.)
w wypadkach drogowych w całej Polsce poszkodowanych zostało ponad 11 tys. osób,
 z czego prawie 8% poniosło śmierć.
Głównymi organizatorami pikniku są: MPK-Łódź, Klub Miłośników Starych Tramwajów
w Łodzi, Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych, którzy do współpracy zaprosili Policję ? Wydział Ruchu Drogowego, Straż Pożarną ? Jednostkę Ratowniczo ? Gaśniczą nr 9, wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundację ZenDriving oraz firmę Think Green.
Piknik ?Bądźmy Razem Bezpieczni? odbywa się pod Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej.
Zwiedzanie, warsztaty, konkursy, pokazy, spotkania z prowadzącymi, psychotesty, biofeedback, pomiary napięcia i wiele, wiele innych atrakcji? 
W ramach drzwi otwartych w zajezdni, przygotowanych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów z okazji trwającego ?Roku Kunitzera? na odwiedzających czeka jedna z największych w Polsce kolekcji zabytkowych tramwajów - z Herbrandem VNB-125 z 1898 roku - oraz historycznych autobusów. Pierwszy raz zaprezentowany zostanie przegubowy Ikarus 280.70E z 1997 roku, który przez ostatnie lata jeździł we flocie PKS Łódź m.in. na trasie do Stróży, Aleksandrowa Łódzkiego czy Pabianic.
Na gości Zajezdni czekają również cztery nowe wystawy ? ekspozycja sygnalizatorów świetlnych, wystawa reklamowych smyczy transportowych, wystawa biletów komunikacji miejskiej z Łodzi i regionu łódzkiego oraz kolekcja tramwajowych mierników elektrycznych. Do zobaczenia są także pozostałe wystawy, czyli historyczne kasowniki biletowe oraz tablice kierunkowe przednie i boczne.
O godzinie 13.30 i 16.00 odbędą się po raz ostatni wycieczki z przewodnikiem po zabytkowej zajezdni. Natomiast o godzinie 14.00 rozpoczną się ostatnie warsztaty o historii łódzkich tramwajów dla dzieci, połączone ze zwiedzaniem zajezdni ? zapisy dzieci na warsztaty odbywają się poprzez stronę www.kmst.pl
Piknik będzie okazją do spotkania się z motorniczymi i kierowcami autobusów, którzy opowiedzą o swojej pracy, ale również zwrócą uwagę na najczęstsze sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu ulicznym w Łodzi ze swojej perspektywy.
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych zaprezentuje statystyki dotyczące wypadków, kolizji oraz ich najczęstszych powodów a także sposobów ich unikania. Ponadto przeprowadzą cykl konkursów dla najmłodszych, w których nagrody ufundowała firma THINK GREEN
Podczas pikniku psycholog Fundacji ZenDriving opowie o agresji drogowej i sposobach łagodzenia obyczajów na polskich drogach, zaproponuje także wszystkim zainteresowanym pomiar poziomu koncentracji i naukę redukcji stresu przy użyciu urządzenia biofeedback, zaś psycholog MPK-Łódź pomoże stwierdzić jakim typem kierowcy i pasażera jesteśmy i jaki ma to wpływ na nasze podróżowanie. Dodatkowo na stoisku psychologa MPK-Łódź będziemy mogli sprawdzić swoich sił na torze przeszkód pokonując go w alkogoglach.
Wolontariusze Łódzkiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża podczas trwania akcji będą organizować pokazy pierwszej pomocy, przez cały czas trwania wydarzenia przy naszym namiocie rozstawiony będzie punkt instruktażu pierwszej pomocy, przy którym każdy będzie mógł nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy.
Strażacy z Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej nr 9 przeprowadzą pokaz ratownictwa drogowego, obejmujący rozcinanie wraku samochodu z zakleszczonym w środku ?pozorantem?. Zainteresowani będą mieli również możliwość obejrzenia od środka wyposażenia wozu bojowego Straży Pożarnej, założenia hełmu strażackiego, posiedzenia w wozie i uruchomienia sygnalizacji świetlno- dźwiękowej oraz poznania innych działań Straży Pożarnej ukierunkowanych na najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.
Podczas trwania wydarzenia będzie udostępniony radiowóz Policji. Zainteresowani będą mieli również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia, zasiąść za kierownicą, przeprowadzenia badań alkomatem, uruchomienia sygnalizacji świetlno - dźwiękowej oraz poznania innych działań Policji ukierunkowanych na najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Piknik tematycznie związany z komunikacją miejską będzie okazją do poznania historii łódzkiej komunikacji miejskiej, ale również zapoznania się z tym wszystkim, co w MPK-Łódź dzieje się aktualnie.  Wszyscy uczestnicy będą mogli w praktyce przekonać się jak prosta jest obsługa biletomatów mobilnych, które znajdują się we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej a także dowiedzieć się wszystkiego o funkcjonowaniu MPK-Łódź.
Więcej informacji na stronach organizatorów: www.mpk.lodz.pl // www.kmst.pl // www.amber-fundacja.pl
Dojazd na Brus zapewnia komunikacja miejska - tramwaje linii 9 (Radiostacja - Konstantynów Łódzki) i 43 (Telefoniczna - Lutomiersk), kursują według taryfy miejskiej (od strony Łodzi) i podmiejskiej (od strony Konstantynowa i Lutomierska). Dodatkowo kursować będzie specjalna i bezpłatna linia tramwajowa S1. W wagonie Konstal 803N pasażerowie zobaczą wystawę poświęconą Juliuszowi Kunitzerowi, który nazwany jest "ojcem" łódzkich tramwajów.
Linia S1: ZAJEZDNIA BRUS - Konstantynowska, Legionów - PLAC WOLNOŚCI - Legionów, Konstantynowska - ZAJEZDNIA BRUS
 ODJAZDY - Zajezdnia Muzealna Brus (przystanek Konstantynowska - Brus)
godz. 11.50, 12.50, 13.50, 14.50, 15.50, 16.50 i 17:54
ODJAZDY - Plac Wolności (przystanek Zachodnia - Legionów)
godz. 12.18, 13.18, 14.15, 15.15, 16.16, 17.15 i 18:19


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
festyn

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....