TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź: MPK i VISA z niespodzianką dla pasażerów
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 29.05.2015 15:03:23
Łódź: MPK i VISA z niespodzianką dla pasażerów

Wraz z nowymi biletomatami mobilnymi i stacjonarnymi pojawiła się nowa możliwość płatności  za bilety okresowe i jednorazowe komunikacji miejskiej w Łodzi. Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość pasażerów, którzy decydują się na zakup biletów przy pomocy kart zbliżeniowych. 

Wzrostową tendencję dostrzega również najszerzej akceptowana marka płatnicza na świecie - czyli VISA, która doceniając sieć bezgotówkowej sprzedaży biletów w mieście oraz rosnące zainteresowanie tą formą płatności za bilety postanowiła sprezentować 10 tysiącom pasażerów MPK-Łódź praktyczne upominki w postaci etui na MIGAWKĘ i kartę płatniczą.

W poniedziałek i wtorek 1 i 2 czerwca każdy, kto w godzinach 8:00 - 16:00 dokona zakupu dowolnego biletu komunikacji miejskiej przy pomocy karty VISA w biletomacie stacjonarnym zlokalizowanym przy łódzkiej Manufakturze otrzyma etui, które pomoże zabezpieczyć MIGAWKĘ. 

Z punktu widzenia MPK-Łódź to, co cenne w tej akcji, to promocja formy sprzedaży biletów dzięki kartom płatniczym, które pomimo pierwotnych obaw pasażerów stają się coraz bardziej popularną formą zakupu. Co więcej, już wkrótce osoby korzystające z drugiej nowoczesnej formy zakupu biletów, jaką jest sklep internetowy www.migawka.lodz.pl, będą mogły otrzymać upominek uczestnicząc w zabawie organizowanej przez MPK-Łódź we współpracy z operatorem sklepu internetowego.

Płatności zbliżeniowe w Europie stają się coraz bardziej popularne, w Polsce ? która jest europejskim liderem w takich płatnościach ? stanowią już powszechny sposób płatności. 40% wszystkich płatności Visa w Polsce to właśnie płatności zbliżeniowe. Stanowią one także już 55 proc. wszystkich transakcji poniżej 50 zł opłacanych kartą Visa w Polsce, co jest fenomenem. Swoją popularność zawdzięczają m.in. wygodzie, łatwości oraz szybkości dokonywania transakcji. Upowszechnienie się płatności zbliżeniowych ma w Polsce znaczący wpływ na ogólny, dynamiczny rozwój obrotu bezgotówkowego. Ten rozwój ma swoje odzwierciedlenie w statystkach - w pierwszych miesiącach 2015 r. liczba transakcji rosła w tempie 36%, podczas gdy rok temu było to 25%. W ostatnich kilku kwartałach wzrost wartości płatności sięga 20%.

Powszechność płatności zbliżeniowych stała się możliwa dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi sieci akceptacji ? większość placówek usługowych i handlowych jest już przygotowana do przyjmowania takich płatności. Rośnie również liczba miast, w których w środkach komunikacji miejskiej można zapłacić zbliżeniowe za przejazd, a także za parkowanie w miejskich parkomatach. Obecnie płatności zbliżeniowe akceptowane są w 80% z ponad 400 tys. terminali działających w całym kraju. Do końca 2017 r. wszystkie terminale POS w Polsce będą wyposażone w funkcję zbliżeniową. W całej Europie liczba terminali akceptujących płatności zbliżeniowe sięga 2,4 mln. Dla przykładu w ub. roku  w aglomeracji londyńskiej wprowadzono możliwość płacenia zbliżeniowo za przejazd wszystkimi środkami transportu miejskiego i podmiejskiego. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
VISA
Łódź
promocja
bilety
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....