TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź: MPK i VISA z niespodzianką dla pasażerów
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 29.05.2015 15:03:23
Łódź: MPK i VISA z niespodzianką dla pasażerów

Wraz z nowymi biletomatami mobilnymi i stacjonarnymi pojawiła się nowa możliwość płatności  za bilety okresowe i jednorazowe komunikacji miejskiej w Łodzi. Z miesiąca na miesiąc rośnie ilość pasażerów, którzy decydują się na zakup biletów przy pomocy kart zbliżeniowych. 

Wzrostową tendencję dostrzega również najszerzej akceptowana marka płatnicza na świecie - czyli VISA, która doceniając sieć bezgotówkowej sprzedaży biletów w mieście oraz rosnące zainteresowanie tą formą płatności za bilety postanowiła sprezentować 10 tysiącom pasażerów MPK-Łódź praktyczne upominki w postaci etui na MIGAWKĘ i kartę płatniczą.

W poniedziałek i wtorek 1 i 2 czerwca każdy, kto w godzinach 8:00 - 16:00 dokona zakupu dowolnego biletu komunikacji miejskiej przy pomocy karty VISA w biletomacie stacjonarnym zlokalizowanym przy łódzkiej Manufakturze otrzyma etui, które pomoże zabezpieczyć MIGAWKĘ. 

Z punktu widzenia MPK-Łódź to, co cenne w tej akcji, to promocja formy sprzedaży biletów dzięki kartom płatniczym, które pomimo pierwotnych obaw pasażerów stają się coraz bardziej popularną formą zakupu. Co więcej, już wkrótce osoby korzystające z drugiej nowoczesnej formy zakupu biletów, jaką jest sklep internetowy www.migawka.lodz.pl, będą mogły otrzymać upominek uczestnicząc w zabawie organizowanej przez MPK-Łódź we współpracy z operatorem sklepu internetowego.

Płatności zbliżeniowe w Europie stają się coraz bardziej popularne, w Polsce ? która jest europejskim liderem w takich płatnościach ? stanowią już powszechny sposób płatności. 40% wszystkich płatności Visa w Polsce to właśnie płatności zbliżeniowe. Stanowią one także już 55 proc. wszystkich transakcji poniżej 50 zł opłacanych kartą Visa w Polsce, co jest fenomenem. Swoją popularność zawdzięczają m.in. wygodzie, łatwości oraz szybkości dokonywania transakcji. Upowszechnienie się płatności zbliżeniowych ma w Polsce znaczący wpływ na ogólny, dynamiczny rozwój obrotu bezgotówkowego. Ten rozwój ma swoje odzwierciedlenie w statystkach - w pierwszych miesiącach 2015 r. liczba transakcji rosła w tempie 36%, podczas gdy rok temu było to 25%. W ostatnich kilku kwartałach wzrost wartości płatności sięga 20%.

Powszechność płatności zbliżeniowych stała się możliwa dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi sieci akceptacji ? większość placówek usługowych i handlowych jest już przygotowana do przyjmowania takich płatności. Rośnie również liczba miast, w których w środkach komunikacji miejskiej można zapłacić zbliżeniowe za przejazd, a także za parkowanie w miejskich parkomatach. Obecnie płatności zbliżeniowe akceptowane są w 80% z ponad 400 tys. terminali działających w całym kraju. Do końca 2017 r. wszystkie terminale POS w Polsce będą wyposażone w funkcję zbliżeniową. W całej Europie liczba terminali akceptujących płatności zbliżeniowe sięga 2,4 mln. Dla przykładu w ub. roku  w aglomeracji londyńskiej wprowadzono możliwość płacenia zbliżeniowo za przejazd wszystkimi środkami transportu miejskiego i podmiejskiego. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
VISA
Łódź
promocja
bilety

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....