TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź: konferencja nt. Honorowych Dawców Krwi w MPK
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 04.06.2015 22:35:56
Łódź: konferencja nt. Honorowych Dawców Krwi w MPK

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi został założony w 2007 roku przez Andrzeja Pachucego, długoletniego pracownika MPK-Łódź. Impulsem do tego była katastrofa hali targowej w Katowicach. Pracownicy naszego przedsiębiorstwa spontanicznie oddali krew dla poszkodowanych w tej katastrofie. To był początek działalności Klubu HDK przy MPK-Łódź.

Dziś, po ośmiu latach działalności klubu, krwiodawcami została większość pracowników MPK, oraz członkowie ich rodzin i znajomi. Aktualnie Klub liczy sobie 117 stałych członków. Przez te osiem lat odbyło się około pięćdziesięciu akcji krwiodawstwa, a każda akcja to około trzydziestu krwiodawców ? pracownicy MPK oddali zatem prawie siedemset litrów krwi. Ilu osobom ta krew uratowała życie, trudno oszacować? I to jest wielka zasługa klubu.

Działalność:

Oprócz regularnych (odbywających się co dwa miesiące) zbiórek krwi, Klub prowadzi następujące działania:

- pozyskuje czekolady od krwiodawców i przekazuje je dzieciom leczonym onkologicznie w Szpitalu Klinicznym im. M. Konopnickiej w Łodzi,

- organizuje specjalne, celowe zbiórki krwi ? np. na rzecz ww. dzieci,

- wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizował akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych rejestrując ponad stu potencjalnych dawców,

- zorganizowanie akcji szczepień przeciwko żółtaczce dla 40. krwiodawców ,członków klubu.

Odznaczenia:

Oprócz wyżej wymienionych działań w Klubie organizowane są uroczystości odznaczenia Zasłużonych Honorowych Krwiodawców, które odbywają się zawsze w obecności władz MPK, Polskiego Czerwonego Krzyża i oczywiście Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Bilans odznaczeń pracowników MPK-Łódź wygląda następująco:

- 50-ciu członków Klubu zostało odznaczonych odznaką ,,Zasłużony Honorowy Dawca Krwi",

- 30-tu otrzymało medal ,,Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 

w Łodzi",

- czterech otrzymało Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża.

- trzech legitymuje się medalem ,, Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu",

- jest też wśród pracowników MPK posiadacz (oprócz w/w odznaczeń) Kryształowego Serca oraz srebrnego i złotego Krzyża Zasługi.

Inne osiągnięcia Klubu:

- W styczniu 2008 roku Klub zajął drugie miejsce w  etapie okręgowym pierwszej edycji konkursu dla klubów HDK-PCK na najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa, o Puchar Prezesa Zarządu Głównego PCK, organizowanym przez Łódzki Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

- w listopadzie 2008 roku, z okazji pięćdziesięciolecia powstania Ruchu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, Klub został uhonorowany Medalem Okolicznościowym.

- w kwietniu 2012 Klub otrzymał medal ,,Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa 

i Krwiolecznictwa w Łodzi".

- ponadto, Klub HDK-PCK przy MPK-Łódź uczestniczy w spartakiadach sportowo-rekreacyjnych dla klubów HDK, które organizowane są w Okręgu łódzkim.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 7 sierpnia. Przed nami ?gorący?, wakacyjny czas w którym, jak co roku, zwiększa się ilość wypadków drogowych, a wraz z nimi zwiększa się zapotrzebowanie na krew. W związku z tym Klub apeluje do wszystkich, którzy mogą podzielić się swoją krwią z innymi o przekazanie swojej krwi. Nigdy nie wiadomo kiedy i komu będzie ona potrzebna i uratuje życie!

Jednocześnie MPK-Łódź rozpoczyna współpracę z Fundacją Ofiar Wypadków Drogowych, wraz z którą planuje realizację inicjatyw skierowanych do mieszkańców miasta i regionu, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach ? w tym również w przypadku zdarzeń z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej.

Współpraca zostanie zainaugurowana Piknikiem ?Bądźmy Razem Bezpieczni?, który odbędzie się 28 czerwca przy okazji Dnia Otwartego w Zajezdni Historycznej Brus organizowanego przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. W programie poza zwiedzaniem Zajezdni i poznawaniem historii komunikacji miejskiej oraz ekspozycji zabytkowych tramwajów i autobusów będą także bloki związane z bezpieczeństwem ? tj. pokazy ratownictwa, prelekcje nt. bezpieczeństwa, spotkanie z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskie i prezentacje zagrożeń w ruchu drogowym na łódzkich ulicach (z pokazami zapisów filmów z udziałem kierowców, pieszych i rowerzystów w relacji z autobusami i tramwajami), testy psychologiczne sprawdzające nasze predyspozycje a także konkursy z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych została założona w sierpniu 2008 roku. W 2009 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Głównym celem Fundacji, realizowanym z powodzeniem od lat w wielu lat, jest pomoc poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych. Udzielamy dofinansowania na leczenie, rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne i inne konieczne działania usprawniania osób naszych podopiecznych. Świadczy również pomoc psychologiczną i prawną. Ponadto wspiera placówki medyczne oraz prowadzimy przedsięwzięcia edukacyjne służące budowaniu świadomości użytkowników ruchu drogowego w zakresie prawidłowych zachowań na drodze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
HDK
krwiodawstwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....