TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łódź: konferencja nt. Honorowych Dawców Krwi w MPK
MPK ŁÓDŹ - Opublikowano: 04.06.2015 22:35:56
Łódź: konferencja nt. Honorowych Dawców Krwi w MPK

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi został założony w 2007 roku przez Andrzeja Pachucego, długoletniego pracownika MPK-Łódź. Impulsem do tego była katastrofa hali targowej w Katowicach. Pracownicy naszego przedsiębiorstwa spontanicznie oddali krew dla poszkodowanych w tej katastrofie. To był początek działalności Klubu HDK przy MPK-Łódź.

Dziś, po ośmiu latach działalności klubu, krwiodawcami została większość pracowników MPK, oraz członkowie ich rodzin i znajomi. Aktualnie Klub liczy sobie 117 stałych członków. Przez te osiem lat odbyło się około pięćdziesięciu akcji krwiodawstwa, a każda akcja to około trzydziestu krwiodawców ? pracownicy MPK oddali zatem prawie siedemset litrów krwi. Ilu osobom ta krew uratowała życie, trudno oszacować? I to jest wielka zasługa klubu.

Działalność:

Oprócz regularnych (odbywających się co dwa miesiące) zbiórek krwi, Klub prowadzi następujące działania:

- pozyskuje czekolady od krwiodawców i przekazuje je dzieciom leczonym onkologicznie w Szpitalu Klinicznym im. M. Konopnickiej w Łodzi,

- organizuje specjalne, celowe zbiórki krwi ? np. na rzecz ww. dzieci,

- wspólnie z Fundacją DKMS Polska organizował akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych rejestrując ponad stu potencjalnych dawców,

- zorganizowanie akcji szczepień przeciwko żółtaczce dla 40. krwiodawców ,członków klubu.

Odznaczenia:

Oprócz wyżej wymienionych działań w Klubie organizowane są uroczystości odznaczenia Zasłużonych Honorowych Krwiodawców, które odbywają się zawsze w obecności władz MPK, Polskiego Czerwonego Krzyża i oczywiście Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Bilans odznaczeń pracowników MPK-Łódź wygląda następująco:

- 50-ciu członków Klubu zostało odznaczonych odznaką ,,Zasłużony Honorowy Dawca Krwi",

- 30-tu otrzymało medal ,,Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 

w Łodzi",

- czterech otrzymało Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża.

- trzech legitymuje się medalem ,, Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu",

- jest też wśród pracowników MPK posiadacz (oprócz w/w odznaczeń) Kryształowego Serca oraz srebrnego i złotego Krzyża Zasługi.

Inne osiągnięcia Klubu:

- W styczniu 2008 roku Klub zajął drugie miejsce w  etapie okręgowym pierwszej edycji konkursu dla klubów HDK-PCK na najlepszą promocję honorowego krwiodawstwa, o Puchar Prezesa Zarządu Głównego PCK, organizowanym przez Łódzki Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

- w listopadzie 2008 roku, z okazji pięćdziesięciolecia powstania Ruchu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, Klub został uhonorowany Medalem Okolicznościowym.

- w kwietniu 2012 Klub otrzymał medal ,,Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa 

i Krwiolecznictwa w Łodzi".

- ponadto, Klub HDK-PCK przy MPK-Łódź uczestniczy w spartakiadach sportowo-rekreacyjnych dla klubów HDK, które organizowane są w Okręgu łódzkim.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 7 sierpnia. Przed nami ?gorący?, wakacyjny czas w którym, jak co roku, zwiększa się ilość wypadków drogowych, a wraz z nimi zwiększa się zapotrzebowanie na krew. W związku z tym Klub apeluje do wszystkich, którzy mogą podzielić się swoją krwią z innymi o przekazanie swojej krwi. Nigdy nie wiadomo kiedy i komu będzie ona potrzebna i uratuje życie!

Jednocześnie MPK-Łódź rozpoczyna współpracę z Fundacją Ofiar Wypadków Drogowych, wraz z którą planuje realizację inicjatyw skierowanych do mieszkańców miasta i regionu, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach ? w tym również w przypadku zdarzeń z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej.

Współpraca zostanie zainaugurowana Piknikiem ?Bądźmy Razem Bezpieczni?, który odbędzie się 28 czerwca przy okazji Dnia Otwartego w Zajezdni Historycznej Brus organizowanego przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. W programie poza zwiedzaniem Zajezdni i poznawaniem historii komunikacji miejskiej oraz ekspozycji zabytkowych tramwajów i autobusów będą także bloki związane z bezpieczeństwem ? tj. pokazy ratownictwa, prelekcje nt. bezpieczeństwa, spotkanie z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskie i prezentacje zagrożeń w ruchu drogowym na łódzkich ulicach (z pokazami zapisów filmów z udziałem kierowców, pieszych i rowerzystów w relacji z autobusami i tramwajami), testy psychologiczne sprawdzające nasze predyspozycje a także konkursy z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych została założona w sierpniu 2008 roku. W 2009 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Głównym celem Fundacji, realizowanym z powodzeniem od lat w wielu lat, jest pomoc poszkodowanym w wypadkach i kolizjach drogowych. Udzielamy dofinansowania na leczenie, rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne i inne konieczne działania usprawniania osób naszych podopiecznych. Świadczy również pomoc psychologiczną i prawną. Ponadto wspiera placówki medyczne oraz prowadzimy przedsięwzięcia edukacyjne służące budowaniu świadomości użytkowników ruchu drogowego w zakresie prawidłowych zachowań na drodze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
Łódź
HDK
krwiodawstwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....