Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Limitowana seria biletów GZM – wybierz wzór

infotrans
16.03.2018 13:53
0 Komentarzy

W piątek (16 marca) na profilu Metropolii na Facebooku rozpoczęło się głosowanie „Bileciki do kontroli” . Bierze w nim udział 41 obiektów, które zostały wytypowane przez urzędy miast i gmin. Więcej informacji TUTAJ 

-„W miastach i gminach Metropolii znajduje się wiele ciekawych i charakterystycznych obiektów. Stąd właśnie pomysł, aby ich wizerunek umieścić na rewersie limitowanej edycji biletów. (…) Chcemy w ten sposób pokazywać piękno naszych gmin i miast” – zadeklarował cytowany w piątkowej informacji GZM dyrektor departamentu promocji i komunikacji społecznej urzędu metropolitalnego Rafał Kurowski.

Wśród propozycji obrazków znalazły się: Radiostacja w Gliwicach, zabytkowy tramwaj z Bytomia, dwór w Dobieszowicach (zaproponowany przez gminę Bobrowniki) czy schron sprzed II wojny światowej, znajdujący się w Wyrach.

Głosowanie na społecznościowym profilu metropolii ma przebiec w dwóch etapach. Do 30 marca internauci wybiorą 12 obiektów finałowych. Ich wizerunki zostaną wkomponowane w szatę graficzną biletów i ponownie poddane pod ocenę głosujących. Sześć wybranych obiektów ma ozdobić limitowaną edycję biletów, która w sprzedaży będzie dostępna latem.

Jednocześnie w dystrybucji pozostaną regularne wersje biletów jednorazowych, które zachowają swoją ważność.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powstała 1 lipca 2017 r., a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 r. Organizacja – mocą ustawy przygotowanej przez rząd specjalnie dla regionu – skupia 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, zamieszkałych przez blisko 2,3 mln osób. Jednym z jej ustawowych zadań jest transport publiczny.

Od stycznia br. na terenie całej Metropolii obowiązują już m.in. wspólny cennik biletów jednorazowych komunikacji miejskiej (w miejsce taryf trzech dotychczasowych organizatorów) i bezpłatne przejazdy do 16. roku życia. Od 1 kwietnia br. zacznie obowiązywać wspólny cennik biletów okresowych.

GZM utworzyła też już Zarząd Transportu Metropolitalnego, który docelowo przejmie na jej terenie funkcję organizatora komunikacji (od dotychczasowych organizatorów). Do metropolitalnej sieci komunikacyjnej w dalszej perspektywie włączona ma zostać kolej.(PAP)

Komentarze