TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lewica z wyborczym pomysłem na komunikację
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 18.09.2019 11:30:51
Lewica z wyborczym pomysłem na komunikację; fot. Lewica

Liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem podczas trasy "lewicobusa" przedstawili komunikacyjne rozwiązania dla małych i średnich ośrodków w Polsce. polityce podpisali m.in. "Pakt dla Piły" zawierający m.in. zobowiązanie do starania się, by do tego miasta jeździło Pendolino.

13 września liderzy lewicy, w tym m.in. szef SLD Włodzimierz Czarzasty, lider Wiosny Robert Biedroń i lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, wyruszyli w trasę po Polsce "lewicobusem". Odwiedzą 41 okręgów wyborczych i będą uczestniczyć w czterech konwencjach.

Pendolino w Pile

Podczas wizyty w Pile Biedroń mówił, że nie widzi żadnego powodu, dla którego do Piły nie miałoby przyjeżdżać Pendolino.

-"Kiedy zostałem prezydenta Słupska nie do pomyślenia było, żeby do Słupska jeździło Pendolino, ale ja nie wierzyłem, że się nie da i zrobiliśmy to. Państwo wiecie, że do Słupska jeździ Pendolino. Dlaczego ten standard nie miałby być w Pile? Dlaczego macie być gorszym sortem?" - pytał lider Wiosny. "Jak lewica wróci do Sejmu, a wiecie państwo, że to za niecały miesiąc się stanie, to będziemy w takich miastach - tak jak zawsze byliśmy, bo my z nich nigdy nie wyjechaliśmy, bo my zawsze byliśmy wrażliwi na wykluczenie, na dyskryminacje, na marginalizację" - podkreślił.

Tematy komunikacyjne zdominowały również konferencje lewicy w Gnieźnie. Liderka listy Paulina Nowak (Lewica Razem) mówiła, że chce nowej jakości w transporcie publicznym.

-"Nie może być tak, że wygaszane są kolejne połączenia kolejowe i PKS. Nie może być tak, że w wakacje nie można dojechać do innych miejscowości. Nie może być tak, że nasze dzieci nie mogą korzystać z transportu publicznego, aby móc dojechać do szkoły bądź innych miejsc" - mówiła.

Dodała, że w wakacje walczyła o dostęp do transportu do pracy dla swojej matki, bo zostało wyłączone połączenie autobusowe. "Będziemy walczyć o transport publiczny w każdej gminie. Będziemy też walczyć o to, żeby kolej była w każdym powiecie" - zapowiedział.

Autobus w każdej gminie

Ten komunikacyjny postulat potwierdził w niedzielę w Bydgoszczy szef sztabu lewicowego bloku, lider Wiosny Robert Biedroń i dodał, że lewica jest wrażliwa na problem wykluczenia transportowego.

-"Dlatego w najbliższych latach doprowadzimy do tego, że kolej trafi do każdego powiatu, a autobus do każdej gminy" - powiedział Biedroń. Ocenił, że w ostatnich latach likwidowane były kolejne połączenia autobusowe i kolejowe.

Wskazał, że w tym zakresie potrzebne jest wsparcie państwa. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....