TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Leszek Ruta we władzach EMTA
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 18.11.2009 18:21:33
Leszek Ruta we władzach EMTA
Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego, jako organizator komunikacji miejskiej, coraz bardziej liczy się na europejskiej arenie. Dowodem na to jest wybór jego dyrektora - Leszka Ruty, na członka zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Metropolitarnych Zarządów Transportu (EMTA). To ważne dla stołecznej komunikacji wydarzenie miało miejsce w trakcie konferencji, która odbyła się w Warszawie. Jej gospodarzem był ZTM. Wzięło w niej udział 31 przedstawicieli europejskich organizatorów transportu. Nowym prezydentem stowarzyszenia został Hans-Werner Franz, dyrektor Związku Komunikacyjnego Berlin - Brandenburgia (VBB). W skład zarządu, oprócz Leszka Ruty, weszli: Cesare Paonessa (AMMT Torino), Marc Garcia (AMT Barcelona) i Zsolt Denke (Budapest BKSZ). ZTM jest członkiem EMTA od 2008 roku. Dzięki przynależności do stowarzyszenia ma dostęp do informacji na temat organizacji i funkcjonowania komunikacji w najbardziej rozwiniętych aglomeracjach. Przykładowo dane EMTA dotyczące funkcjonowania buspasów w miastach członkowskich, zostały wykorzystane przy opracowywaniu planu uprzywilejowania transportu zbiorowego w Warszawie. W sumie 31 podmiotów EMTA obsługuje 70 milionów pasażerów. Opinie EMTA są brane pod uwagę przy konsultacji nowelizacji prawa unijnego regulującego kwestie transportu miejskiego. Rolę stowarzyszenia potwierdziła na konferencji przedstawicielka Komisji Europejskiej –Magda Kopczyńska, kierownik Departamentu ds. Czystego Transportu Miejskiego w Dyrekcji Generalnej ds. Transportu i Energii (DG TREN) - organu spełniającego rolę ministerstwa transportu w KE. Walne zebranie w Warszawie było okazją do wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem komunikacji. Uczestnicy zapoznali się z systemami transportu publicznego w nowych krajach członkowskich –swoje prezentacje przedstawiły: Warszawa, Praga i Budapeszt. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich:
- Presentation of ZTM Warszawa Transport Authority
- Motorization tendencies in the Budapest region
- Impacts of the growth of motorisation on transport in Prague
- Impacts of the growing motorization on the transport of the Warsaw metropolitan area
Podczas spotkania dyskutowano także o zasadach finansowania transportu zbiorowego.

Nie tylko EMTA
Współpraca w szeregach EMTA to tylko jeden z przykładów czerpania przez ZTM z najlepszych europejskich wzorów. Warszawa obok Berlina, Paryża, Wilna i Bukaresztu uczestniczy w unijnym projekcie Caprice, polegającym na wymianie doświadczeń i wzajemnej pomocy przy wdrażaniu sprawdzonych rozwiązań komunikacyjnych. W marcu w ramach programu Leonardo da Vinci ośmiu młodych pracowników ZTM odbyło staż berlińskim przedsiębiorstwie transportowym BVG. W czerwcu po raz pierwszy w Polsce odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego (UNIFE). Zarząd Transportu Miejskiego nie jest członkiem UNIFE, dlatego zaproszenie do udziału w zgromadzeniu oraz przyznanie dyrektorowi ZTM statusu głównego mówcy podczas jednej z sesji, było szczególnym wyrazem docenienia osiągnięć stołecznego organizatora transportu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....