TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Lekcje na zajezdni? W Płocku tak robią
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.10.2016 17:03:13
Lekcje na zajezdni? W Płocku tak robią

W piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku miały "Lekcję w zajezdni". Wspólnie ze strażnikami z Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku uczyli się je jak bezpiecznie podróżować autobusami Komunikacji Miejskiej ? Płock i pokazano zakamarki zajezdni.

Autobusem KM Płock wraz z Lwem Honorkiem i Panią Agnieszką Andrzejewską ze Straży Miejskiej pojechaliśmy do SP12, gdzie czekała na nas wesoła gromadka ośmio- i dziewięciolatków. Po przywitaniu maluchy dostały okolicznościowe bilety uprawniające do jazdy specjalnym autobusem. A kiedy Lew Honorek upewnił się że wszyscy skasowali bilety i bezpiecznie siedzą, ruszyliśmy do zajezdni. Niebyła to zwykła podróż. Dzieci przygotowały niespodziankę naszemu kierowcy i śpiewały mu prawie całą drogę. Specjalnie na wizytę w siedzibie KM Płock nauczyły się piosenki o kierowcy autobusu.

Na miejscu naszych małych gości powitali prezes KM Płock Janusz Majchrzak i wiceprezes Marcin Uchwał.

Podczas kilku godzin spędzonych w zajezdni dzieci uczyły się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską. Jak się okazało, niektóre z nich nigdy wcześniej nie jechały autobusem. Lew Honorek z Panią Agnieszką mieli dużo pracy. Tłumaczyli m.in jak wsiadać do autobusu, co oznaczają piktogramy w pojazdach, kiedy skasować bilet, co wolno, a czego nie w pojazdach komunikacji miejskiej.

Taka wizyta, to także doskonała okazja by zobaczyć jak funkcjonuje zajezdnia. Dowiedzieć się kiedy autobusy wyjeżdżają na trasy, gdzie są zaparkowane w nocy, kto i gdzie je sprząta, myje, naprawia, jak wygląda silnik, ile waży jeden autobus, ile kilometrów ma najdłuższa linia?

Jednak największe wrażenie zrobił nasz warsztat. A szczególnie "latający autobus", nie często można zobaczyć ponad 12 ? tonowy autobus na ogromnych podnośnikach, kilka metrów nad ziemią.

Na zakończenie "Lekcji w zajezdni" każde dziecko otrzymało odblask, który będzie mogło przypiąć do plecaka.

Akademia Młodego Pasażera to projekt poświęcony naszym najmłodszym pasażerom. Działamy na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego. Naszym celem jest kształtowanie pozytywnego zachowania i przekazywanie zasad podróżowania autobusem.

W ramach Akademii Młodego Pasażera wspólnie ze Strażą Miejską rozpoczęliśmy kolejny projekt pod nazwą "Lekcja w zajezdni". Jego główny cel to skłonić przyszłych pasażerów do korzystania ze środków transportu publicznego jako szybkiej, bezpiecznej i przyjaznej środowisku alternatywy dla samochodu osobowego.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Płock
ETZT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....