TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łatwiejsze podróżowanie do Kaliningradu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 02.07.2019 17:00:24
Ławiej będzie podróżować do Kaliningradu

Bezpłatne wizy elektroniczne umożliwiające wjazd na teren obwodu kaliningradzkiego Rosji weszły w życie od 1 lipca; na ich podstawie można przebywać w tym regionie do ośmiu dni. Z tej możliwości skorzystać mogą obywatele ponad 50 państw, w tym Polski.

Wizę uzyskuje się przez specjalną stronę internetową MSZ Rosji, na której należy wypełnić - w języku rosyjskim lub angielskim - wniosek wizowy. Trzeba to zrobić najwcześniej na 20 dni, a najpóźniej cztery dni przed planowaną podróżą. Przy wypełnianiu wniosku konieczne jest załączenie pliku ze zdjęciem.

Potwierdzenie przyjdzie na wskazany adres poczty elektronicznej i zawierać będzie numer identyfikacyjny. Potwierdzenie należy wydrukować lub zachować w formie elektronicznej, aby okazać numer identyfikacyjny wraz z paszportem na przejściu granicznym.

Plus polisa

Lokalne media w Kaliningradzie informują, że warto zaopatrzyć się także w polisę i - w przypadku podróży samolotem lub pociągiem - bilety powrotne na podróż bądź potwierdzenie ich rezerwacji ze wskazaną datą odjazdu.

Uzyskana wiza będzie ważna w ciągu 30 dni, a na jej podstawie można przebywać w obwodzie kaliningradzkim przez osiem dni. Wiza nie uprawnia do wyjazdu poza obwód kaliningradzki i poruszania się po terytorium Rosji. Do regionu kaliningradzkiego można wjechać z wizą elektroniczną wyłącznie przez punkty graniczne na terenie obwodu.

Wiza jest jednokrotna. Złożyć wniosek o nową można tylko po zakończeniu terminu poprzedniej.

Czas na turystów

Kaliningrad ma nadzieję na napływ turystów z zagranicy właśnie dzięki wizom elektronicznym. W 2018 roku region odwiedziło ponad 1,5 mln turystów i ich liczba rośnie z roku na rok. Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow mówił niedawno, że liczy na to, że kraje sąsiednie - Polska i Litwa - również będą upraszczać przekraczanie granicy dla obywateli rosyjskich.

Władze obwodu zapowiadały otwarcie w Gdańsku biura, które obok prezentacji rosyjskiego regionu będzie także pomagało w załatwianiu wizy elektronicznej.

Do 2016 roku funkcjonował mały ruch graniczny pomiędzy obwodem kaliningradzkim i regionami Polski, który obecnie jest zawieszony. Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz mówił niedawno w wywiadzie dla rosyjskiej agencji TASS, że wydawane są bez przeszkód wizy wielokrotne. Jak poinformował, liczba wiz wydanych przez konsulat RP w Kaliningradzie wzrosła z 46 tys. rocznie w 2015 roku do 88 tysięcy w roku 2017.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Rosja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....