TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

KZK GOP będzie działać do 2019 r.
PAP TramInfo.pl - Opublikowano: 23.01.2018 18:41:08
KZK GOP będzie działać do 2019 r.

Uchwałę intencyjną ws. przekazania z początkiem 2019 r. wszelkich praw i obowiązków na rzecz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) podjęło we wtorek zgromadzenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP).

Istniejący od ponad ćwierćwiecza, zrzeszający obecnie 29 gmin KZK GOP to największy z trzech dotychczasowych organizatorów komunikacji miejskiej w centralnej części woj. śląskiego.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) powstała 1 lipca 2017 r., a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 r. Organizacja - mocą ustawy przygotowanej przez rząd specjalnie dla regionu - skupia 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, zamieszkałych przez blisko 2,3 mln osób. Ma zajmować się m.in. transportem i planowaniem przestrzennym.

W listopadzie ub. roku GZM przyjęła uchwałę ws. utworzenia Zarządu Transportu Metropolitalnego. To jednostka metropolii zarządzająca komunikacją miejską, która docelowo zastąpi dotychczasowych jej organizatorów. W ostatnich miesiącach przedstawiciele GZM sygnalizowali, że może to nastąpić z początkiem 2019 r.

We wtorek rzeczniczka KZK GOP Anna Koteras poinformowała PAP, że tego dnia zgromadzenie tej organizacji przyjęło uchwałę ws. wyrażenia intencji przekazania wszelkich praw i obowiązków ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2019 r. na rzecz GZM – zważywszy, że zakres działalność KZK GOP jest tożsamy z realizacją ustawowych zadań związku metropolitalnego.

W uchwale zawarto m.in. zapis, że GZM stanie się stroną w dotychczasowych stosunkach pracy wszystkich pracowników KZK GOP – zgodnie z art. 23 Kodeksu pracy. Plan przekazania praw i obowiązków zarząd KZK GOP ma opracować do końca marca br.

Na początku stycznia br. zarząd GZM zdecydował z kolei o udzieleniu pełnomocnictwa do dokonywania wymaganych czynności rejestracyjnych, ewidencyjnych oraz z zakresu prawa pracy związanych z utworzeniem Zarządu Transportu Metropolitalnego. Pełnomocnictwa tego udzielono Markowi Koplowi, dotąd wiceprzewodniczącemu KZK GOP i jego dyrektorowi ds. finansowych.

Od stycznia br. na terenie całej Metropolii obowiązuje jedna taryfa komunikacji miejskiej dla biletów krótkookresowych (w miejsce taryf dotychczasowych organizatorów), a także bezpłatne przejazdy do 16. roku życia. Taryfę i bezpłatne przejazdy wprowadzono na gruncie porozumienia z obecnymi organizatorami (prócz KZK GOP to MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry). Wspólna taryfa biletów okresowych ma obowiązywać od II kw. br.

Zarząd Transportu Metropolitalnego chce jeszcze przed wakacjami samodzielnie uruchomić komunikację autobusową do lotniska Katowice w Pyrzowicach. Autobusy miałyby jeździć co godzinę z Gliwic oraz Tychów – przez Katowice i Sosnowiec. Koszt przejazdu ma być równy planowanej cenie metropolitalnego sieciowego biletu dobowego.

Do metropolitalnej sieci komunikacyjnej w dalszej perspektywie ma zostać również włączona kolej.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
ZTM
Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....