TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kup bilet przez komórkę w Toruniu
UM TORUŃ - Opublikowano: 04.01.2013 09:38:07
Kup bilet przez komórkę w Toruniu

W czwartek, 3 stycznia 2013 r., prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał w tej sprawie umowę z firmą moBILET, którą reprezentował dyrektor Andrzej Ankudo–Jankowski. –„Zakup biletów możliwy jest od dzisiaj. Warto pamiętać, że nie jest to w naszym mieście pierwsza tego typu usługa. Od 1 kwietnia 2009 r. za pomocą systemu moBILET można wnosić opłaty za miejsce do parkowania –mówi prezydent Michał Zaleski. –System moBILET działa już w innych miastach, np. Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Łodzi czy Trójmieście. Toruń jest jednak pierwszym miastem, gdzie za pomocą tego systemu będzie możliwy zakup biletów miesięcznych. Mogą to być miesięczne ważne na wszystkie lub na jedną linię, normalne i ulgowe. Za pomocą sms-a nabyć będzie można także oczywiście bilety jednorazowe i krótkookresowe.”

- „To prosta operacja. Najpierw należy zarejestrować się w systemie moBILET przez internet lub wysłać sms-a o treści MOBILET. Koszt to 50gr + VAT. Otrzymamy dwa sms-y zwrotne: pierwszy z loginem i hasłem, drugi z linkiem do pobrania darmowej aplikacji moBILET. Następnie należy zainstalować w telefonie komórkowym aplikację i zasilić elektroniczną portmonetkę –wyjaśnia dyrektor firmy moBILET sp. z o.o., Andrzej Ankudo–Jankowski. - Dokonując zakupu należy uruchomić aplikację w telefonie komórkowym i wybrać odpowiedni bilet z wyświetlanej w telefonie listy. Zakupiony bilet widoczny jest na ekranie telefonu i zawiera m.in. datę, godzinę, nr linii, nr boczny wozu, itd. W trakcie kontroli pasażer okazuje kontrolerowi bilet wyświetlany na ekranie telefonu komórkowego.”

W czasie podpisywania umowy prezydent Michał Zaleski wypróbował aplikację i kupił bilet za pomocą telefonu komórkowego. –„To duże ułatwienie dla pasażerów, które w znaczny sposób poprawi jakość podróżowania w grodzie Kopernika –powiedział prezydent Zaleski. –Mam nadzieję, że torunianie szybko przekonają się do takiego sposobu zakupu biletów.”

Firma moBILET Sp. z o.o. została wybrana w drodze zamówienia publicznego do 14 tys. euro. Jej wynagrodzenie jest prowizyjne i wynosi odpowiednio: 3,5% od wielkości miesięcznej sprzedaży biletów jednorazowych i krótkookresowych oraz 2% od wielkości miesięcznej sprzedaży biletów miesięcznych. Plus VAT. Dla porównania, wysokość rabatu udzielana podmiotom gospodarczym (np. kioski) przy zakupie biletów jednorazowych wynosi 4,86 %. Gmina Miasta Toruń nie ponosi żadnych kosztów związanych z wdrożeniem i utrzymaniem systemu moBILET. Koszty ponoszone przez pasażera to - w przypadku aktywacji sms-em - jednorazowy koszt wysłania smsa aktywacyjnego (50gr + VAT). Do tego oczywiście cena zakupionego biletu i koszt jego przesłania biletu (połączenie internetowe –zależy od umowy jaką posiada pasażer z operatorem telefonii komórkowej). Aby zawiadomić pasażerów o ułatwieniu, w kasach Miejskiego Zakładu Komunikacji dostępne będą ulotki, a we wszystkich pojazdach i na wiatach przystankowych umieszczone zostaną naklejki informacyjne.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Toruń
bilet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....