TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kujawsko-Pomorski budżet bez deficytu
PAP - Opublikowano: 22.12.2015 21:17:37
Kujawsko-Pomorski budżet bez deficytu

Radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w poniedziałek przyjęli budżet na 2016 r. Planowane dochody i wydatki mają wynieść 788,7 mln zł, nie przewiduje się deficytu.

Budżet został przyjęty głosami głównie koalicji PO-PSL. Za przyjęciem budżetu głosowało 24 radnych, przeciw było ośmiu, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zdaniem przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera (PSL) i marszałka województwa Piotra Całbeckiego (PO) przyszłoroczny budżet jest naturalną konsekwencją "okresu przejściowego" - od jednego do drugiego finansowania unijnego.

Bober podkreślił, że zapewniona została kilkunastomilionowa rezerwa na inwestycje unijne, która pozwoli na ubieganie się o dofinansowanie i pomnożenie środków na inwestycje. Całbecki zwrócił uwagę, że przewidziano są środki na inwestycje m.in. w dziedzinie informatyzacji i na rozpoczęcie modernizacji Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Radni opozycji PiS i SLD zwracali uwagę, że przyszłoroczny budżet jest najgorszy w ostatnich latach. W opinii przewodniczącego klubu radnych PiS Michała Krzemkowskiego to wręcz "budżet kryzysowy". Zaznaczył on, że w porównaniu z budżetem 2015 r. dochody spadną o 200 mln zł i wydatki o 220 mln zł, a także niższe będą wydatki na programy unijne - o 100 mln zł i wydatki na zadania inwestycje - o 120 mln zł.

Na zaplanowane w budżecie dochody w wysokości 788,7 mln zł złożą się dochody bieżące - 583,4 mln zł i dochody majątkowe - 205,3 mln zł. Najważniejszymi źródłami dochodu będą: udział w podatkach dochodowych (32,25 proc.), dotacje na zdania z udziałem środków UE (29,79 proc.), subwencja ogólna (21 proc.) i dotacje celowe z budżetu państwa (9,27 proc.).

Na wydatki budżetu wynoszące 788,7 mln zł złożą się wydatki bieżące - 523,6 mln zł i wydatki majątkowe - 265,1 mln zł.

Największe wydatki zaplanowano w dziedzinie transportu i łączności - 335,8 mln zł (42,58 proc. wydatków). Z tego na pasażerskie przewozy kolejowe przeznaczone zostało 115,8 mln zł, na infrastrukturę kolejową - 95 mln zł, na pasażerskie przewozy autobusowe - 46,3 mln zł, na drogi wojewódzkie - 15,1 mln zł i na drogi powiatowe - 6,2 mln zł.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono 79,1 mln zł (10 proc. wydatków), a na oświatę i wychowanie - 58,2 mln zł (7,39 proc.), na ochronę zdrowia - 40,2 mln zł (5,1 proc.).

W budżecie zaplanowano przychody i rozchody w wysokości 42,6 mln zł z przeznaczeniem na spłatę kredytów zaciągniętych w poprzednich latach na zadania własne i zintegrowany program operacyjny rozwoju regionalnego. Wydatki wynikające z umów poręczenia i gwarancji udzielonych przez województwo sięgną 14,7 mln zł.

Na wydatki związane z realizacją programów finansowanych z udziałem środków unijnych przewidziano rezerwę celową w wysokości 12,7 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kujawsko-pomorskie
budżet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....