TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kujawsko-Pomorski budżet bez deficytu
PAP - Opublikowano: 22.12.2015 21:17:37
Kujawsko-Pomorski budżet bez deficytu

Radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w poniedziałek przyjęli budżet na 2016 r. Planowane dochody i wydatki mają wynieść 788,7 mln zł, nie przewiduje się deficytu.

Budżet został przyjęty głosami głównie koalicji PO-PSL. Za przyjęciem budżetu głosowało 24 radnych, przeciw było ośmiu, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zdaniem przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera (PSL) i marszałka województwa Piotra Całbeckiego (PO) przyszłoroczny budżet jest naturalną konsekwencją "okresu przejściowego" - od jednego do drugiego finansowania unijnego.

Bober podkreślił, że zapewniona została kilkunastomilionowa rezerwa na inwestycje unijne, która pozwoli na ubieganie się o dofinansowanie i pomnożenie środków na inwestycje. Całbecki zwrócił uwagę, że przewidziano są środki na inwestycje m.in. w dziedzinie informatyzacji i na rozpoczęcie modernizacji Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Radni opozycji PiS i SLD zwracali uwagę, że przyszłoroczny budżet jest najgorszy w ostatnich latach. W opinii przewodniczącego klubu radnych PiS Michała Krzemkowskiego to wręcz "budżet kryzysowy". Zaznaczył on, że w porównaniu z budżetem 2015 r. dochody spadną o 200 mln zł i wydatki o 220 mln zł, a także niższe będą wydatki na programy unijne - o 100 mln zł i wydatki na zadania inwestycje - o 120 mln zł.

Na zaplanowane w budżecie dochody w wysokości 788,7 mln zł złożą się dochody bieżące - 583,4 mln zł i dochody majątkowe - 205,3 mln zł. Najważniejszymi źródłami dochodu będą: udział w podatkach dochodowych (32,25 proc.), dotacje na zdania z udziałem środków UE (29,79 proc.), subwencja ogólna (21 proc.) i dotacje celowe z budżetu państwa (9,27 proc.).

Na wydatki budżetu wynoszące 788,7 mln zł złożą się wydatki bieżące - 523,6 mln zł i wydatki majątkowe - 265,1 mln zł.

Największe wydatki zaplanowano w dziedzinie transportu i łączności - 335,8 mln zł (42,58 proc. wydatków). Z tego na pasażerskie przewozy kolejowe przeznaczone zostało 115,8 mln zł, na infrastrukturę kolejową - 95 mln zł, na pasażerskie przewozy autobusowe - 46,3 mln zł, na drogi wojewódzkie - 15,1 mln zł i na drogi powiatowe - 6,2 mln zł.

Na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego przeznaczono 79,1 mln zł (10 proc. wydatków), a na oświatę i wychowanie - 58,2 mln zł (7,39 proc.), na ochronę zdrowia - 40,2 mln zł (5,1 proc.).

W budżecie zaplanowano przychody i rozchody w wysokości 42,6 mln zł z przeznaczeniem na spłatę kredytów zaciągniętych w poprzednich latach na zadania własne i zintegrowany program operacyjny rozwoju regionalnego. Wydatki wynikające z umów poręczenia i gwarancji udzielonych przez województwo sięgną 14,7 mln zł.

Na wydatki związane z realizacją programów finansowanych z udziałem środków unijnych przewidziano rezerwę celową w wysokości 12,7 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kujawsko-pomorskie
budżet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....