TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kto przygotuje dokumentację projektową przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej?
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.10.2018 14:17:51
Kto przygotuje dokumentację projektową przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej? (foto: gdansk.pl)

25 października br. ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji budowy przejścia naziemnego przy gdańskiej Bramie Wyżynnej.

Ułatwi ono dotarcie do przystanków tramwajowych oraz autobusowych i przemieszkanie się pomiędzy Głównym Miastem a Forum Gdańsk. Na składanie ofert jest czas do 8 listopada.

Obecnie dojście w rejon Bramy Wyżynnej możliwe jest wyłącznie przez tunel podziemny, łączący przystanki tramwajowe i pobliskie centrum handlowe. Aby móc dostać się do Bramy Wyżynnej, przecinając Wały Jagiellońskie osoby niepełnosprawne muszą skorzystać z przejścia przy ul. Hucisko.

Powstanie tego przejścia jest elementem szerszego procesu zmian w komunikacji, zarówno jeśli chodzi o ulice Główne Miasta, jak wokół. W tym roku są realizowane również przejścia naziemne na Podwalu Przedmiejskim co jest wpisane w scalanie Śródmieścia oraz uspokajanie ruchu samochodowego - wyjaśnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej

Sytuacja ma się zmienić po wybudowaniu przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną. Podstawą inwestycji będzie dokumentacja projektowa, która powstanie 150 dni od daty podpisania umowy. Przetarg na jej opracowanie ogłoszono 25 października, a oferty poznamy 8 listopada.

Koncepcja Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, na podstawie której powstanie projekt zakłada, że przejście dla pieszych połączone będzie z przejazdem rowerowym. Przystanki tramwajowe mają zostać poszerzone kosztem zawężenia pasów ruchu. Chodniki, którymi piesi będą mogli przedostać się z przystanku na nowe przejście zostaną wytyczone po obu stronach zejść do tunelu. Docelowo sygnalizacja świetlna ma być połączona z systemem TRISTAR i będzie skoordynowana ze światłami na Hucisku.

Koncepcja lokalizacji nowego przejścia była oparta m.in. o dane dotyczące natężeń ruchu drogowego w Śródmieściu, zebrane z detektorów ruchu funkcjonujących w ramach systemu TRISTAR oraz prognoz ruchu przygotowywanych w związku z otwarciem centrum handlowego. Rozwiązanie, które przyjęto zakłada kompromis pomiędzy płynnością ruchu kołowego, także komunikacji zbiorowej, a ruchem pieszym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
przejście dla pieszych
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....