TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kto policzy pasażerów w Katowicach? Dwie oferty
TRANSINFO.PL - Opublikowano: 16.08.2019 14:30:55
fot. PKM Katowice, facebook.com

Katowice chcą zbadać potoki pasażerskie przy okazji budowy węzłów przesiadkowych. Miasto szuka firmy, która nie tylko przeprowadzi odpowiednie badania, ale także opracuje wyniki. Wszystko ma być gotowe w ciągu 105 dni od podpisania umowy. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest przejście przez procedurę przetargową.

Zasady przeprowadzania badań
Zamawiający wymaga przeprowadzenia badania potoków pasażerskich według określonych zasad. Pomiary dla każdego punktu kordonowego na wszystkich przejeżdżających przez te punkty liniach autobusowych i tramwajowych organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitarnego w Katowicach mają być wykonane jeden raz w godzinach od 6:00 do 20:00 w wybranym dniu roboczym: we wtorek, środę lub czwartek. Miasto wymaga, aby wykonać pomiary w tym samym dniu dla jednego wybranego ciągu komunikacyjnego na połączeniu z tą samą gminą. Zamawiającemu nie zależy na przeprowadzeniu pomiarów na wszystkich punktach pomiarowych w tym samym dniu. Pomiary będą polegały na oszacowaniu wielkości potoku pasażerskiego według skali (gradacji) uzgodnionej z zamawiającym. 

Wybór techniki wykonania pomiarów i zapisu danych należy do wykonawcy i powinien być tak dokonany, aby w jak najlepszym stopniu wyeliminować błąd pomiaru i wszelkie zakłócenia spowodowane np. pogodą. Zamawiający nie dopuszcza wykorzystania przez wykonawcę danych dotyczących wielkości potoku pasażerskiego zbieranych przez Zarząd Transportu Metropolitarnego w Katowicach, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, operatorów publicznego transportu zbiorowego świadczących usługi dla Zarządu Transportu Metropolitarnego w Katowicach lub inne podmioty, nie będące podmiotem realizującym przedmiotowe zamówienie. Badania mają być wykonane na podstawie obowiązujących w dniu pomiarów rozkładów jazdy Zarządu Transportu Metropolitarnego w Katowicach. 

W przypadku wystąpienia czynników mających wpływ na funkcjonowanie poszczególnych linii uniemożliwiających wykonanie pomiarów lub mających znaczący wpływ na pomiar, np. zakłóceń w ruchu drogowym, warunków atmosferycznych itp., pomiary dla tego punktu wykonawca będzie musiał powtórzyć dla określonych godzin ustalonych z zamawiającym. W przypadku braku możliwości wykonania pomiarów (np. z uwagi na umieszczenie na szybach pojazdu reklamy uniemożliwiającej obserwację wnętrza pojazdu), osoba wykonująca pomiary powinna określić wielkość potoku pasażerskiego poprzez obserwację wnętrza pojazdu po otworzeniu drzwi.

Etapy zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania czynności w poszczególnych etapach:

  • etap I - przygotowanie badań, określenie zdolności przewozowych linii autobusowych i tramwajowych objętych badaniami, w szczególności przedstawienie sposobu przeprowadzenia pomiarów, przygotowanie harmonogramu przeprowadzenia badań uwzględniającego m.in.: planowaną datę wykonania pomiarów dla danego punktu kordonowego, liczbę osób dla każdego punktu pomiarowego, przygotowanie arkuszy pomiarowych, opis gradacji określenia wielkości potoku pasażerskiego,
  • etap II - przeprowadzenie badań, wykonanie pomiarów zgodnie z przedstawionym harmonogramem poprzez zanotowanie określonego według skali wielkości (gradacji) potoku pasażerskiego oraz typu taboru, przetworzenie wyników,
  • etap III - opracowanie wyników, sporządzenie tabel i wykresów określających zdolności przewozowe, potoki pasażerskie, wykorzystanie zdolności przewozowych.

Warunki przetargu

Zamawiający czekał na oferty od wykonawców do dnia 14 sierpnia. Do kryteriów oceny ofert należą: cena (60%), doświadczenie osób wykonujących zamówienie (40%). Na realizację zadania miasto przygotowało 95 644,80 zł brutto. 


Obie oferty, które wpłynęły mieszczą się w tych szacunkach. Droższą przedstawiła Silesia Transport z Katowic. Opiewa ona na 78 720 zł brutto. Tańsza jest katowicka spółka LPW. Jej oferta to 72 708,38 zł brutto. Obaj oferenci zaoferowali identyczny termin realizacji, tj. 105 dni oraz gwarancję na rok.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
pasażer
Katowice
ZTM
badanie
Silesia Transport
LPW

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....