TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Krakowskie przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie
ZIKIT TransInfo.pl - Opublikowano: 22.12.2017 13:43:07
Krakowskie przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie (foto: ZIKiT)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie poinformował, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie.

Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego. Do tej pory przystanek znajdujący się przy Filharmonii Krakowskiej inspirowany był witrażami artysty, które znajdują się w pobliskiej Bazylice Franciszkanów. Natomiast przystanek Plac Inwalidów zapraszał podróżnych do zapoznania się z przepiękną, baśniową wręcz wizją Wyspiańskiego w postaci obrazu "Poranek pod Wawelem". Obecnie, omawiane wiaty przystankowe przykuwają uwagę odbiorców jeszcze ciekawszą, multimedialną odsłoną.

Prezentowane są na nich reprodukcje dzieł Stanisława Wyspiańskiego, inspirujące i zachęcające do "uruchomienia zmysłów". Oczekujący pasażerowie, dzięki wbudowanym w wiaty urządzeniom mp3, mogą wysłuchać przewodnika oraz poczuć zapach kwiatów, nawiązujący do motywów pojawiających się w polichromiach i witrażach krakowskiego twórcy.

Wiaty w Krakowie zyskały nowy image z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w kwietniu br. Wtedy to w mieście pojawiło się sześć multimedialnych Przystanków Literackich Miasta Literatury UNESCO. Oprócz przystanków Filharmonia i Plac Inwalidów w projekcie zostały wtedy ujęte także: TAURON Arena Kraków Wieczysta; Centrum Kongresowe ICE przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha; Osiedle Jagiellońskie w stronę Ronda Hipokratesa; Rondo Matecznego.

Tym razem zmiana ekspozycji na dwóch wybranych wiatach miała zwrócić uwagę mieszkańców na wyjątkową wystawę: Wyspiański w Muzeum Narodowym w Krakowie. Z tego powodu wystrój przystanków został zaaranżowany fragmentami dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Każda z wiat wyposażona została w WiFi. Po zainicjowaniu połączenia internetowego pojawia się landing page Przystanek Wyspiański, z której można pobrać m.in. dedykowane wystawie materiały.

Ogromnie cieszy nas fakt, że możemy wspierać tak wspaniały projekt. Jest to naprawdę interesująca inicjatywa, która promuje nasze Miasto i niesie wiedzę o sztuce oraz artystach Krakowa w sposób nowoczesny i niebanalny. Mamy nadzieję, że spodoba się ona mieszkańcom, a przy okazji umili oczekiwanie wszystkim pasażerom korzystającym z multimedialnych przystanków - powiedział Andrzej Mikołajewski, Dyrektor Naczelny w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Pomysłodawcą i Mecenasem projektu "Przystanek Wyspiański" jest firma AMS – partner Muzeum Narodowego w Krakowie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jako organizator transportu w mieście wspiera tę akcję.

Z uwagi na 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego takie wyjątkowe przystanki pojawiły się również w: Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie oraz Wrocławiu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Kraków
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....