TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Krakowskie lotnisko jeszcze bez pociągu
PKP PLK - Opublikowano: 21.08.2015 21:22:33 3 komentarze
Krakowskie lotnisko jeszcze bez pociągu

Start kolejowego połączenia na krakowskie lotnisko 1 września, ale z ograniczoną ofertą przewozową. To propozycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. spowodowana spowolnieniem prac przez wykonawcę na ostatnim etapie inwestycji. Wobec wykonawcy, zarządca infrastruktury zastosuje przewidziane kontraktem konsekwencje. Wspólnie z przewoźnikiem, PLK ustalą najlepszą siatkę połączeń na trasie z Krakowa do Portu Lotniczego oraz właściwy, uwzgledniający bezpieczne prowadzenie ruchu, termin jej wprowadzenia. Pasażerowie otrzymają aktualną informację na temat rozkładu jazdy. 

PLK poważnie i odpowiedzialnie traktuje pasażerów, którzy otrzymywali informacje, że od 1 września na trasie Kraków Główny ? Port Lotniczy pociągi będą najlepszym, wygodnym i szybkim rodzajem transportu. O utrzymaniu terminu 1 września jeszcze w lipcu informował wykonawca. Uwiarygadniał to zakres wykonanych przez niego prac oraz potwierdzał w terenie specjalny monitoring pracowników Polskich Linii Kolejowych. 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wykonawca nie zakończył jednak wszystkich prac, pomimo interwencji inwestora, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i propozycji wsparcia, co w konsekwencji zagroziło planowemu uruchomieniu połączeń. Choć monitoring inwestycji PLK potwierdza wykonanie wszystkich zasadniczych prac na całej trasie, wciąż do ukończenia pozostały ostatnie prace przy torach i sieci trakcyjnej oraz uruchomienie nowych systemów sterowania ruchem kolejowym. 

Ograniczona ? z winy wykonawcy ? możliwość pełnego uruchomienia kursów Kolei Małopolskich na trasie Kraków Główny ? Port Lotniczy zmusza zarządcę infrastruktury i przewoźnika do uzgodnienia optymalnego terminu uruchomienia połączeń i liczby kursujących pociągów z uwzględnieniem bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego. Pasażerowie z wyprzedzeniem otrzymają pełną informację o terminie i rozkładzie jazdy. 

PLK robią wszystko, aby ograniczyć konsekwencje opóźnień. Eksperci narodowego zarządcy infrastruktury przez całą dobę, także w dniach wolnych od pracy, są do dyspozycji wykonawcyi czuwają nad tym, aby proces odbiorów poszczególnych elementów inwestycji przebiegał bez zakłóceń.

Kompleksowa modernizacja połączenia na krakowskie lotnisko

Prace modernizacyjne objęły 12-kilometrowy odcinek linii kolejowej, m.in. budowę drugiego toru między Krakowem Mydlnikami a Krakowem Balicami, wydłużenie połączenia o 0,5 km do terminalu lotniska oraz elektryfikację linii. Wybudowane zostały 3 nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki, Kraków Olszanica, wszystkie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Dodatkowo zmodernizowany został przystanek Kraków Łobzów. 

Dzięki elektryfikacji linii na trasę zamiast spalinowych wyjadą ekologiczne pociągi. Będą kursować z prędkością 80 km/h dzięki czemu przejazd z centrum miasta do Balic zajmie około 20 minut. Powstanie również możliwość zwiększenia częstotliwości kursowania składów w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zmodernizowane połączenie będzie alternatywą dla komunikacji miejskiej i wpłynie na atrakcyjność regionu. Inwestycja zakończy się we wrześniu tego roku. 

Umowę w formule ?zaprojektuj i buduj? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 26 września 2013r. z firmą Astaldi S.p.a. Czas realizacji przewidywał zakończenie prac do 15 lipca br. Wartość kontraktu z wykonawcą to blisko 200 mln zł. 

PKP PLK


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Balice
Kraków
  • Krakauer – 22.08.2015

    A co z przystankiem w Bronowicach ?

  • jag – 24.08.2015

    Bronowice nie w tym projekcie. PLK dopiero ogłosi przetarg na modernizację Mydlniki - Dw. Towarowy, czyli najwcześniej za 2 lata.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....