TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Krakowska strefa czystego transportu budzi protesty
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 27.02.2019 16:12:04
Krakowska strefa czystego transportu budzi protesty

Restauratorzy i przedsiębiorcy protestujący przeciwko funkcjonowaniu strefy czystego transportu na krakowskim Kazimierzu na znak sprzeciwu zamknęli w środę swoje lokale od godz. 10 do 16.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Kazimierza przyszli na środową sesję Rady Miasta Krakowa z transparentami "Strefa czystego terroru", "Kazimierz umiera bez handlu", "Miasto katem przedsiębiorców", "Kazimierz czysta strefa, martwa strefa".

Radni PiS chcieli w środę wprowadzić pod obrady uchwałę, która doprowadziłaby do likwidacji strefy czystego transportu na Kazimierzu (pierwszej takiej strefy w Polsce), zapowiadając jednocześnie, że jeśli ich wniosek nie uzyska poparcia, będą chcieli zwołania sesji nadzwyczajnej.

Szef klubu radnych PiS Włodzimierz Pietrus powiedział, że konsultacje społeczne, dotyczące strefy czystego transportu, właściwe się nie odbyły. "Każdy dzień jej istnienia to straty dla przedsiębiorców" - ocenił. "Chcemy, żeby jak najszybciej uchylić uchwałę o strefie czystego transportu i przystąpić do prac nad nową, ale taką, która zostanie skonsultowana i nie będzie miała skutków ubocznych".

Radny Michał Starobrat (Klub PO.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) ocenił, że strefa czystego transportu na Kazimierzu została uchwalona zbyt szybko i zawiera liczne błędy. "W moim imieniu za to przepraszam" – powiedział. Dodał, że sprawy tak ważne, jak strefa czystego transportu, powinny być konsultowane i nie można popełnić dalszych błędów, dlatego potrzebna jest dyskusja i nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Ostatecznie to klub Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o jej zwołanie.

"Mamy nadzieję, że za tydzień odbędzie się dyskusja merytoryczna, że radni wysłuchają naszych argumentów. My też jesteśmy proekologiczni, świat idzie w tym kierunku, ale nie można takich rzeczy wprowadzać na kolanie, byle jak, bez rozmów z przedsiębiorcami i mieszkańcami" - mówił dziennikarzom Marcin Seweryn, jeden z przedsiębiorców z Kazimierza.

"Jestem mieszkańcem Kazimierza i też jestem przeciwko strefie czystego transportu. Dlaczego? Bo kocham ducha Kazimierza, a zabijając biznes i handel na Kazimierzu, zabija się jego ducha" – powiedział jeden z mieszkańców Kazimierza. Według przedsiębiorców działających w strefie czystego transportu obroty ich biznesów spadły w ostatnich dwóch miesiącach średnio o około 30 proc. Część restauracji i firm na krakowskim Kazimierzu została dziś – na znak sprzeciwu - zamknięta od godz. 10 do 16. Nie wiadomo, jaką skalę przybrał środowy protest.

Działająca od 5 stycznia strefa czystego transportu obejmuje plac Nowy i kilkanaście innych ulic w ścisłym centrum Kazimierza. To pierwsza taka strefa w Polsce. Zgodnie z przepisami mogą tam wjeżdżać jedynie pojazdy elektryczne, napędzane wodorem albo gazem CNG. Ograniczenia te nie obowiązują mieszkańców strefy, przedsiębiorców, którzy mają tam siedzibę swojej firmy, osób niepełnosprawnych oraz taksówkarzy. Ponieważ rozwiązanie to budziło sprzeciw części radnych oraz mieszkańców, Rada Miasta zdecydowała, że będzie obowiązywać na razie przez pół roku, do początku lipca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Kraków
strefa czystego ruchu

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....