TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków: Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.09.2017 12:33:37
Kraków: Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

W najbliższym czasie w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania wejdą w życie zmiany, które uporządkują sposób organizacji parkowania z korzyścią dla pieszych.

Korekta, której organizacją zajmuje się ZIKiT, jest wynikiem wprowadzenia w życie zaleceń pokontrolnych Wojewody Małopolskiego nakazującego doprowadzenia strefy do zgodności z przepisami. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu w strefie wzbudza protesty, jednak ZIKiT, jako jednostka administracji samorządowej jest zobligowana do działania w świetle obowiązującego prawa – nawet jeżeli rozumie emocje stojące za organizatorami tych protestów.

Staramy się zmienić strefę w taki sposób, aby korzystanie z niej było możliwie najwygodniejsze dla wszystkich – i dla kierowców i dla pieszych. Wykorzystujemy wszystkie mieszczące się w ramach prawa metody by zachować możliwie najwięcej miejsc postojowych i jednocześnie zrealizować nałożony na nas obowiązek – informuje ZIKiT.

Zmiany polegają przede wszystkim na wprowadzeniu nowej systemowej organizacji ruchu. Gdybyśmy ograniczyli się do prostej likwidacji miejsc parkingowych tam, gdzie chodnik ma mniej niż 2 metry szerokości przeznaczonej dla pieszych, oznaczałoby to likwidację nawet 5000 – 6000 miejsc postojowych. Dzięki zmianom w organizacji ruchu udało się nam ograniczyć tę liczbę o połowę

ZIKiT planował również wprowadzenie licznych tzw. "stref zielonych" w miejscach o najmniejszej liczbie miejsc parkingowych, do których mogliby wjechać i parkować tylko mieszkańcy danej podstrefy SPP. Niestety podczas konsultacji wąska grupa aktywistów z Podgórza, organizujących dziś protesty przekonała wielu mieszkańców aby odrzucili to rozwiązanie. Osoby które doprowadziły do odrzucenia tej skierowanej do mieszkańców oferty parkingowej dziś rozwieszają ulotki w których alarmują, że miasto nie ma oferty parkingowej dla mieszkańców w związku ze zmianami w parkowaniu! Zielone strefy powstaną póki co tylko w Dzielnicy I, gdzie mieszkańcy podczas konsultacji wyrazili największe poparcie proponowanym przez ZIKiT rozwiązaniom.

Poza staraniami w zakresie zachowania przestrzeni do parkowania ZIKiT planuje również wzmocnienie komunikacji zbiorowej kursującej przez Strefę Płatnego Parkowania, jako alternatywy dla przemieszczania się samochodem, a także wprowadzenie zmian w zakresie możliwości nabywania abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania, które mają na celu maksymalne zabezpieczenie interesu mieszkańców.

Staramy się również umożliwić zarówno wjazd jak i parkowanie samochodów dostawczych, aby lokalne sklepy i punkty usługowe mogły funkcjonować bez przeszkód. Jednak w tym wypadku również musimy się przede wszystkim stosować do obowiązujących przepisów – dodaje ZIKiT.

Zarzucano nam również likwidację kopert dla osób niepełnosprawnych. W wyniku nowej organizacji funkcjonowania strefy liczba niebieskich kopert ulegnie zwiększeniu. Natomiast w niektórych miejscach trzeba je przesunąć, aby dostosować ich położenie do obowiązujących przepisów. Z powyższego wynika, że zmiany w Strefie Płatnego Parkowania są nieuniknione, natomiast ich zakres jest wynikiem maksymalnego dążenia ZIKiT-u do wygody zarówno mieszkańców strefy jak i wszystkich mieszkańców Krakowa – dodaje Zarząd.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
parking
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....