TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków wzmocni transport i uruchomi nową linię
WIRUS, ROZKŁAD, RZĄD, KRAKÓW - Opublikowano: 27.03.2020 14:30:36
Kraków wzmocni transport i uruchomi nową linię

Od poniedziałku, 30 marca autobusy w Krakowie będą częściej kursować na kilkudziesięciu liniach – w porównaniu do obecnego tygodnia na liniach regularnych pojawi się 70 autobusów więcej.

Nowa tymczasowa linia nr 704 zostanie uruchomiona w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego.

"Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu" – poinformowało w czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

Co się zmieni?

W porównaniu do obecnego tygodnia na liniach regularnych w poniedziałek pojawi się 70 autobusów więcej. Do wykorzystania będzie również 15 autobusów i 10 tramwajów rezerwowych, które na każdy sygnał o większej frekwencji będą wysyłane na trasy.

Nowa tymczasowa linia nr 704 zostanie uruchomiona w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego. Autobusy będą też kursować po trasie linii nr 204 na odcinku od "Czerwonych Maków P+R" do "Miejskiego Centrum Opieki" niedaleko Szpitala Uniwersyteckiego. Potrzebę dodatkowych autobusów zgłaszała m.in. dyrekcja tej lecznicy, która zwracała uwagę, że pracownicy służby zdrowia, którzy poruszają się środkami transportu publicznego, mają problemy z dotarciem z i do pracy.

Na trasie linii 704 będą następujące przystanki: "Czerwone Maki P+R" (ul. Bunscha, ul. Babińskiego, ul. Zawiła, ul. Zakopiańska), "Borek Fałęcki" (ul. Zakopiańska, ul. Jugowicka, ul. Podmokła, ul. Stojałowskiego, ul. Halszki, ul. Witosa, ul. Nowosądecka, ul. Wielicka, ul. Kostaneckiego, ul. Jakubowskiego), "Miejskie Centrum Opieki".

Ograniczenia miejsc

Po wprowadzeniu przez rząd ograniczenia liczby podróżujących środkiem transportu publicznego do nie więcej niż połowy miejsc siedzących, w Krakowie w środę i czwartek rezerwowe autobusy i tramwaje musiały być podstawiane kilkanaście razy.

Zgodnie z informacjami MPK, zamieszczonymi na stronie internetowej, kierowcy i motorniczy starają się obserwować liczbę pasażerów w pojazdach oraz czekających na przystankach. W sytuacji, gdy ocenią, że jest ich zbyt dużo, zgłaszają dyspozytorom potrzebę przysłania dodatkowych pojazdów. O dodatkowym autobusie czy tramwaju prowadzący informują też pasażerów przez mikrofon. Jednocześnie w najważniejszych miejscach przesiadkowych pracują inspektorzy ruchu MPK, którzy również informują o konieczności przysłania rezerwowych pojazdów.

Rzecznik MPK Marek Gancarczyk podkreślił w rozmowie z PAP, że prowadzący pojazdy nie mogą opuszczać swoich miejsc pracy, aby liczyć wsiadających i wysiadających pasażerów. Jak zwrócił uwagę, bezpieczeństwo kierowców i motorniczych jest najważniejsze – dzięki nim komunikacja miejska może funkcjonować w tym trudnym czasie.

Krakowski apel

MPK Kraków zaapelował do pasażerów o wyrozumiałość, zachowanie odpowiedniego dystansu w pojazdach komunikacji miejskiej i stosowanie się do wszystkich wytycznych służb porządkowych.

Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk zapowiedział w środę restrykcyjne działania w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione.

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego przygotował pismo do premiera i ministra spraw wewnętrznych, w którym nie zgadza się na obciążenie kierowców i motorniczych taką odpowiedzialnością, podkreślając, że nie mają oni fizycznych i technicznych możliwości, aby liczyć pasażerów.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....