TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków walczy z zatorami
- Opublikowano: 19.03.2019 13:41:20
Kraków walczy z zatorami (foto: ZIKiT)

Poniedziałkowe, poranne zatory w rejonie remontowanego torowiska do Bronowic doprowadziły do dużych opóźnień w komunikacji miejskiej.

Dlatego Zarząd Transportu Publicznego poprosił o współpracę policję, która ma upłynnić ruch na dwóch kluczowych skrzyżowaniach z al. Kijowską.

Zatory na ulicach Lea i Kazimierza Wielkiego odbiły się na regularności kursów autobusów linii 704 i 713, zastępujących tramwaje na czas modernizacji torowiska prowadzącego do Bronowic. Według obserwacji inspektorów ZTP, kluczowe dla poprawy sytuacji jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniach al. Kijowskiej z ul. Kazimierza Wielkiego oraz al. Kijowskiej z ul. Lea. Na tych skrzyżowaniach doszło do kumulacji utrudnień, bo po zamknięciu wylotu z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego, na al. Kijowską wjeżdża obecnie niemal dwa razy więcej pojazdów niż poprzednio.

Dlatego od wtorku na wspomnianych skrzyżowaniach pojawią się policjanci sterujący ruchem drogowym, którzy będą starali się tak kierować ruchem, by nie dochodziło do wydłużania się kolejki samochodów na ul. Kazimierza Wielkiego. To ten zator spowodował problemy z wjazdem autobusów z Alej Trzech Wieszczów w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego. ZTP zakłada, że praca policjantów oraz rezygnacja części kierowców z wjazdu w ten obszar powinny wystarczyć, by poprawić sytuację uliczną.

Policjanci i straż miejska będą też pilnowali wylotu ulicy Krowoderskiej, aby źle zaparkowane samochody nie utrudniały przejazdu autobusom komunikacji miejskiej, jadącym w stronę Bronowic.

Nie dało się uniknąć tej sytuacji. Z 13 ulic przecinających torowisko do Bronowic w tym rejonie, z powodu remontu zamkniętych jest 11. Utrzymywanie większej liczby skrzyżowań w stanie przejezdności spowodowałoby wydłużenie całego remontu, na co nie można pozwolić. Jesteśmy obecnie w najtrudniejszym okresie modernizacji torowiska, pod względem sytuacji na ulicach.

Za dwa tygodnie sytuacja zmieni się na lepsze, bo wykonawca remontu torowiska udostępni przejazd między ulicami Piastowską i Głowackiego. W ten sposób kierowcy zyskają kolejny kanał w podróżach w relacji północ-południe. W następnych miesiącach otwierane będą kolejne skrzyżowania. Kilka z nich ma być przejezdnych, kiedy rozpocznie się remont skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów z ulicami Królewską i Karmelicką.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....