TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków po raz kolejny ECO MIASTEM
UM KRAKÓW - Opublikowano: 19.10.2015 21:31:22
Kraków po raz kolejny ECO MIASTEM

Kraków otrzymał główną nagrodę za kompleksowe działania na rzecz mobilności zrównoważonej i działania edukacyjne w tym zakresie w konkursie ECO MIASTO organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce. Zostaliśmy także wyróżnieni w kategorii promowania efektywności energetycznej.

ECO-MIASTO to projekt, którego celem jest rozpowszechnianie wśród polskich gmin dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju i ich wdrażanie. Promowane są także inicjatywy obywatelskiego społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju. W konkursie ECO-MIASTO nagradza najbardziej zaangażowane polskie miasta w kategoriach mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej, gospodarki odpadami i gospodarki wodnej.

W tym roku Kraków otrzymał główną nagrodę w kategorii Mobilność Zrównoważona jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Doceniono nasze działania na rzecz mobilności zrównoważonej i edukację w tym zakresie. ? Dziś, mimo rosnącej liczby samochodów, nadal komunikacja miejska jest najbardziej popularnych środkiem poruszania się po mieście. Wprawdzie udział samochodu wzrósł w ostatnich 10 latach (do 2013 roku) o 5 proc. do 32 proc. Komunikacja zbiorowa stanowi nadal 36 proc wszystkich przejazdów po mieście ? komentuje Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Aby nadal transport zbiorowy był dominujący w Krakowie i jeszcze bardziej popularny Miasto od lat zachęca krakowian do rezygnacji z samochodów do poruszania się po mieście. ? Ważne są działania edukacyjne, które prowadzimy. Ale chodzi też o tzw. działania twarde, a więc budowę nowych linii tramwajowych, jak i inwestycje w poprawę jaskości autobusów i tramwajów. Stosowane są rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z komunikacji, choćby w postaci automatów do sprzedaży biletów, w które obecnie wyposażone są wszystkie tramwaje i większość autobusów. Coraz popularniejsze są aplikacje mobilne do płacenia za bilet ? wymienia Tadeusz Trzmiel.

Kraków może się pochwalić pierwszą w Polsce regularną linią obsługiwaną wyłącznie przez autobusy elektryczne. Jednocześnie wprowadzane są również ograniczenia w ruchu dla samochodów np. ruch jednokierunkowy na I obwodnicy, strefy tempo 30, funkcjonuje też strefa płatnego parkowania. Aby zrównoważyć transport budowane są też drogi rowerowe, wyznaczane kontrapasy na ulicach jednokierunkowych tym bardziej, że udział cyklistów w ruchu, systematycznie wzrasta.

Kraków jest ubiegłorocznym laureatem w konkursie ECO-MIASTO, zorganizowanym przez Ambasadę Francji w Warszawie. Nasze miasto okazało się najlepsze spośród miasto powyżej 100 tys. mieszkańców w kategorii ?Gospodarka odpadami komunalnymi?. W uzasadnieniu wyrażono uznanie dla Krakowa za kompleksowe rozwiązania w tym zakresie, zakładające zrównoważony rozwój.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Eco-Miasto
konkurs
Francja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....