TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków po raz kolejny ECO MIASTEM
UM KRAKÓW - Opublikowano: 19.10.2015 21:31:22
Kraków po raz kolejny ECO MIASTEM

Kraków otrzymał główną nagrodę za kompleksowe działania na rzecz mobilności zrównoważonej i działania edukacyjne w tym zakresie w konkursie ECO MIASTO organizowanym przez Ambasadę Francji w Polsce. Zostaliśmy także wyróżnieni w kategorii promowania efektywności energetycznej.

ECO-MIASTO to projekt, którego celem jest rozpowszechnianie wśród polskich gmin dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju i ich wdrażanie. Promowane są także inicjatywy obywatelskiego społeczeństwa na rzecz zrównoważonego rozwoju. W konkursie ECO-MIASTO nagradza najbardziej zaangażowane polskie miasta w kategoriach mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej, gospodarki odpadami i gospodarki wodnej.

W tym roku Kraków otrzymał główną nagrodę w kategorii Mobilność Zrównoważona jako miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Doceniono nasze działania na rzecz mobilności zrównoważonej i edukację w tym zakresie. ? Dziś, mimo rosnącej liczby samochodów, nadal komunikacja miejska jest najbardziej popularnych środkiem poruszania się po mieście. Wprawdzie udział samochodu wzrósł w ostatnich 10 latach (do 2013 roku) o 5 proc. do 32 proc. Komunikacja zbiorowa stanowi nadal 36 proc wszystkich przejazdów po mieście ? komentuje Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Aby nadal transport zbiorowy był dominujący w Krakowie i jeszcze bardziej popularny Miasto od lat zachęca krakowian do rezygnacji z samochodów do poruszania się po mieście. ? Ważne są działania edukacyjne, które prowadzimy. Ale chodzi też o tzw. działania twarde, a więc budowę nowych linii tramwajowych, jak i inwestycje w poprawę jaskości autobusów i tramwajów. Stosowane są rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z komunikacji, choćby w postaci automatów do sprzedaży biletów, w które obecnie wyposażone są wszystkie tramwaje i większość autobusów. Coraz popularniejsze są aplikacje mobilne do płacenia za bilet ? wymienia Tadeusz Trzmiel.

Kraków może się pochwalić pierwszą w Polsce regularną linią obsługiwaną wyłącznie przez autobusy elektryczne. Jednocześnie wprowadzane są również ograniczenia w ruchu dla samochodów np. ruch jednokierunkowy na I obwodnicy, strefy tempo 30, funkcjonuje też strefa płatnego parkowania. Aby zrównoważyć transport budowane są też drogi rowerowe, wyznaczane kontrapasy na ulicach jednokierunkowych tym bardziej, że udział cyklistów w ruchu, systematycznie wzrasta.

Kraków jest ubiegłorocznym laureatem w konkursie ECO-MIASTO, zorganizowanym przez Ambasadę Francji w Warszawie. Nasze miasto okazało się najlepsze spośród miasto powyżej 100 tys. mieszkańców w kategorii ?Gospodarka odpadami komunalnymi?. W uzasadnieniu wyrażono uznanie dla Krakowa za kompleksowe rozwiązania w tym zakresie, zakładające zrównoważony rozwój.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Eco-Miasto
konkurs
Francja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....