TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków i Gdańsk: wirusowe zmiany w komunikacji miejskiej
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.03.2020 11:30:14
Kraków i Gdańsk: wirusowe zmiany w komunikacji miejskiej; fot. UM Kraków

Krakowski Zarząd Transportu Publicznego wprowadza zmiany w rozkładzie od 16 marca, a gdański Zarząd Transportu  Miejskiego - od 15 marca.

Kraków od poniedziałku

Zarząd Transportu Publicznego wprowadzi od 16 marca zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie, polegające na zmniejszeniu częstotliwości lub zawieszeniu części linii tramwajowych i autobusowych.

Jak poinformował w piątek ZTP na stronie miejskiej, od poniedziałku zostaną zawieszone linie tramwajowe nr: 16, 17, 49, 71, 76, 78. Linia 50 będzie kursować w dni powszednie przez cały dzień z częstotliwością co 7,5 minuty (bez wzmocnień szczytowych do 5 minut).

W komunikacji autobusowej będą zawieszone linie nr: 413, 429, 482, a linie nr 139, 502, 503 będą kursować w dni powszednie w godzinach szczytu z częstotliwością ograniczoną do 10 minut.

Bilety okresowe wykupione na linie zawieszone zachowują ważność na stałych trasach tych linii.

Z kolei bilety okresowe wykupione na linię 16 zachowują ważność: na trasie linii 123 na odcinku Mistrzejowice – os. Na Skarpie, na trasie linii 139 na odcinku Mistrzejowice – aleja Róż. Bilety okresowe na linię 17 zachowują ważność na trasie linii 52 na odcinku Czerwone Maki – rondo Mogilskie.(PAP)

Szczegóły zmian TUTAJ

Gdańsk od niedzieli

15 marca część linii komunikacji miejskiej w Gdańsku będzie miała zmienione rozkłady jazdy. W dni powszednie wprowadzone zostaną rozkłady obowiązujące w ferie - poinformował w czwartek Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego. Zmiany będą obowiązywały do odwołania.

Zmiany w rozkładach autobusów i tramwajów w Gdańsku mają m.in. związek z zawieszeniem od 16 marca zajęć w placówkach edukacyjnych z powodu zagrożenia koronawirusem.

Szczegóły TUTAJ

"W szkołach i przedszkolach zawieszone zostały zajęcia dydaktyczne. Coraz więcej osób wykonuje swoje zawodowe obowiązki zdalnie. To powoduje, że popyt na usługi świadczone przez komunikację miejską jest wyraźnie mniejszy. Jednocześnie część kierowców i motorniczych zapowiedziała już, że skorzysta ze zwolnień, by móc zaopiekować się dziećmi" – wyjaśnił, cytowany w komunikacie prasowym, dyrektor ZTM w Gdańsku Sebastian Zomkowski.

Ponadto od piątku 13 marca do odwołania w autobusach, w których kabiny kierowców nie są w pełni zabudowane, wydzielone zostaną strefy niedostępne dla pasażerów. Oznacza to m.in., że podróżni nie będą mogli korzystać z przednich drzwi pojazdu. W przypadku taboru należącego do spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, strefy braku kontaktu z kierowcą pojawią się w ok. 15 proc. autobusów.

Od wtorku wstrzymano w pojazdach sprzedaż biletów przez kierowców i motorniczych. Od ubiegłego piątku wszystkie drzwi w autobusach i tramwajach w Gdańsku są otwierane zdalnie przez prowadzących pojazdy, aby nie musieli tego robić pasażerowie. Codziennie przeprowadzane jest także gruntowne czyszczenie oraz dezynfekcja pojazdów. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Kraków
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....