TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kraków będzie miał Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
UM KRAKÓW - Opublikowano: 06.10.2015 21:28:39
Kraków będzie miał Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Podczas sesji Rady Miasta Krakowa 7 października odbędzie się głosowanie nad gminnym Planem Gospodarki Niskoemisyjnej. Dokument wyznaczy kierunki działania Miasta do 2020 roku w takich obszarach jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, czy gospodarka odpadami.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) to dokument strategiczny, którego celem jest określenie ścieżki rozwoju gminy w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Wyznacza on dla Krakowa kierunki w zakresie działań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w takich obszarach, jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, czy gospodarka odpadami. Ich realizacja pozwoli na osiągnięcie konkretnych celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w mieście. Plan będzie ściśle związany z realizacją zapisów Programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych.

Opracowanie i wdrożenie PGN wiąże się przede wszystkim z możliwością pozyskiwania funduszy europejskich dla miasta.

Decyzję w sprawie przystąpienia do opracowania PGN dla Krakowa podjęła Rada Miasta w październiku 2013 roku. W ślad za tym Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie przygotowania dokumentu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Opracowanie PGN zlecono wyłonionemu w przetargu konsorcjum firm Consus Carbon Engineering Spółka z o.o. i Andrzej Łazęcki Projektowanie Systemów Grzewczych za kwotę 183 270,00 zł. Dofinansowanie z NFOŚiGW wyniosło 85 proc. kwoty zamówienia.

Bilans efektów realizacji działań ujętych w PGN wskazuje, że do roku 2020 nastąpi zmniejszenie zużycia energii w stosunku do roku bazowego 1995 o około 7,2 proc. oraz redukcja emisji dwutlenku węgla o około 17,6 proc. Poprawi się również stan jakości powietrza (redukcja emisji pyłów, tlenków azotu i siarki, benzo(a)pirenu) oraz zwiększy udziału energii ze źródeł odnawianych w ogólnym bilansie energetycznym do poziomu 2,3 proc. w 2020 r.

Przyjęcie i wdrożenie PGN przełoży się na oszczędności w zakresie kosztów ochrony zdrowia i kosztów energii, przyczyni się do zastosowania nowych bardziej efektywnych technologii w zakresie użytkowania energii, zapewni wzrost konkurencyjności gospodarki, poprawi jakość życia mieszkańców, bezpieczeństwo energetyczne, usprawni mobilność regionalną i transport zbiorowy a także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy.

Posiadanie przez Gminę Miejską Kraków ?Planu gospodarki niskoemisyjnej? wraz z ujętymi w nim działaniami wpływającymi na ograniczenie zużycia energii, redukcję emisji dwutlenku węgla i poprawę jakości powietrza jest konieczne do uzyskania dofinansowania na ww. działania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ekologia
gospodarka niskoemisyjna
zanieczyszczenie
smog
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....