TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Koszalińska komunikacja bezpłatna dla uczniów. Już na stałe
- Opublikowano: 25.04.2019 17:30:55
Koszalińska komunikacja bezpłatna dla uczniów - na stałe

25 kwietnia koszalińscy radni zgodzili się na wprowadzenie na stałe bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Koszalinie. Obecnie korzystają oni wraz z uczniami wygaszanych gimnazjów z darmowych przejazdów w ramach pilotażowego programu.

W czwartek 22 radnych miejskich obecnych na sali obrad zdecydowało o przyjęciu uchwały zmieniającej tę w sprawie ustalenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Koszalinie oraz określenia osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Zgodnie z przyjętymi zapisami, uczniowie szkół podstawowych mieszkający w Koszalinie zyskują na stałe uprawnienia do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej przez siedem dni w tygodniu. To oznacza, że uchwała nadaje uczniom podstawówek bezterminowe uprawnienia wprowadzone 3 września 2018 r. programem pilotażowym. Do końca września uprawnieniami objęci są również uczniowie wygaszanych gimnazjów.

Komunikacyjne koszty

Magistrat szacuje, że rocznie darmowe przejazdy uczniów kosztować będą miasto ponad 1,9 mln zł. Ich wprowadzenie, w projekcie uchwały uzasadniano ok. 8 proc. wzrostem liczby pasażerów wśród uczniów po wprowadzeniu programu pilotażowego. Podkreślano, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów na stałe "przyczyni się do dalszego wzrostu liczby pasażerów" i "promocji komunikacji miejskiej w aspektach edukacyjnych, ekologicznych, społecznych czy rodzinnych".

Zapisy uchwały dotyczą także wprowadzenia na stałe bezpłatnych przejazdów we wszystkich liniach MZK podczas Dnia bez Samochodu obchodzonego 22 września. Prognozowany koszt utraty przychodów z tego tytułu to ok. 21 tys. zł.

Dodatkowe zmiany

Bezpłatna komunikacja obejmie również dawców przeszczepów zamieszkujących w Koszalinie i posiadających tytuł "Zasłużonego Dawcy Przeszczepu".

W zmienionej uchwale usunięto informację określającą liczbę litrów krwi dla honorowych dawców posiadających tytuł "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia", którym przysługuje bezpłatny transport komunikacją miejską. Wprowadzono natomiast ulgowe przejazdy dla osób z Koszalina i powiatu, które świadczyły pracę po 1956 r. na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 r.

Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Koszalin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....