TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Koszalin zweryfikuje uczniów korzystających z BKM
- Opublikowano: 25.10.2019 10:30:32
Koszalin zweryfikuje uczniów korzystających z BKM; fot. MZK Koszalin

24 października koszalińscy radni  zgodzili się na wprowadzenie dodatkowej weryfikacji wobec uczniów szkół podstawowych korzystających z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Ci, w których legitymacjach szkolnych nie ma adresu zamieszkania, będą musieli okazać bilet wolnej jazdy.

Za wprowadzeniem dodatkowej weryfikacji wobec uczniów szkół podstawowych zamieszkałych w Koszalinie z bezpłatnej komunikacji zagłosowało w czwartek 24 radnych, jeden nie oddał głosu.

Dwa dokumenty do wyboru

Zgodnie z przyjętymi zapisami dokumentem uprawniającym uczniów do darmowego przejazdu będzie jeden z dwóch dokumentów. Pierwszy to ważna legitymacja szkolna zawierająca informację o miejscu zamieszkania ucznia w granicach administracyjnych Koszalina, wydana jeszcze zgodnie ze wzorem obowiązującym do 27 sierpnia 2019 r. Posiadacze nowej legitymacji, w której nie ma już informacji o adresie, będą musieli wraz z nią okazać bilet wolnej jazdy wydawany przez szkołę na druku udostępnionym przez Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie.

Uchwała zmieniająca tę z kwietnia 2011 r. w sprawie ustalenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Koszalinie oraz określenia osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Uczniowie szkół podstawowych mieszkający w Koszalinie zyskali na stałe uprawnienia do bezpłatnego przejazdu wszystkimi liniami komunikacji miejskiej przez siedem dni w tygodniu po zmianach w zapisach uchwały przegłosowanych przez radnych na kwietniowej sesji. Wcześniej, 3 września 2018 r. wprowadzone były one w ramach rocznego programu pilotażowego. Do końca września 2019 r. uprawnieniami objęci byli również uczniowie wygaszonych gimnazjów.

Koszt 1,9 mln zł

Magistrat oszacował wówczas, że rocznie darmowe przejazdy uczniów kosztować będą miasto ponad 1,9 mln zł. Ich wprowadzenie, w projekcie uchwały uzasadniano ok. 8 proc. wzrostem liczby pasażerów wśród uczniów po wprowadzeniu programu pilotażowego. Podkreślano, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów na stałe "przyczyni się do dalszego wzrostu liczby pasażerów" i "promocji komunikacji miejskiej w aspektach edukacyjnych, ekologicznych, społecznych czy rodzinnych".

Bezpłatna komunikacja w Koszalinie obejmuje również m.in.: dzieci do lat czterech, uczniów realizujących obowiązek szkolny w szkołach specjalnych lub w oddziałach specjalnych i integracyjnych czy dawców przeszczepów mających tytuł Zasłużonego Dawcy Przeszczepu. Biletów w autobusach MZK nie trzeba także kasować 22 września każdego roku, czyli w Dniu bez Samochodu. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....