TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Korzystasz z komunikacji? Dostaniesz kulturalny żeton. W Wiedniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.02.2020 09:30:37
Korzystasz z komunikacji? Dostaniesz kulturalny żeton. We Wiedniu

W Wiedniu testowany jest nowy projekt, który proponuje szeroką ofertę kulturalną za ochronę klimatu. Prezentowana przez miasto Wiedeń aplikacja tzw. Kultur-Token nagradza przyjazne dla klimatu zachowania, a w zamian proponuje ofertę kulturalną w wybranych wiedeńskich instytucjach.

Cztery czołowe instytucje kulturalne austriackiej stolicy Wien Museum, Volkstheater, Wiener Konzerthaus i MuseumsQuartier biorą udział w nowym projekcie pilotażowym. Specjalnie opracowana aplikacja służy do zbierania specjalnych żetonów za przyjazną dla środowiska mobilność. Żetony te natomiast będą mogły być wymieniane w partycypujących instytucjach kulturalnych. Projekt będzie naukowo wspomagany i badany od 26 lutego b.r. wśród małej, zamkniętej społeczności testowej. Po dokładnej ocenie i pozytywnej ewaluacji aplikacja ma wejść do sieci jesienią 2020 r. z rozszerzoną ofertą dla wszystkich.

Jednocześnie w ramach projektu pilotażowego bada się, w jaki sposób można wykorzystać technologię cyfrową przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Jak działa aplikacja?

Każdy, kto nie potrzebuje samochodu i idzie do pracy pieszo lub korzysta w tym celu z wiedeńskiego systemu transportu publicznego, może zbierać wirtualne żetony. Żetony mogą być wymieniane na przykład w wiedeńskim Muzeum Beethovena. Cztery wiedeńskie instytucje kulturalne proponują w tym celu wybrane wydarzenia. Oprócz nich, wiele innych podmiotów wykazuje zainteresowanie udziałem w projekcie, dlatego przewiduje się dodatkowe rozszerzenie oferty kulturalnej. Wiedeński Departament Ochrony Środowiska jest również zaangażowany w projekt.

Aplikacja śledzi codzienną trasę użytkownika i za podróżowanie po mieście pieszo, rowerem, hulajnogą czy transportem publicznym przyznaje punkty. "Kto oszczędza pewną ilość CO2, dostaje punkty", wyjaśnia kierownik projektu Christina Hubin z Upstream Mobility. Jeden żeton do wybranej instytucji kultury w Wiedniu można dostać, gdy rezygnując z samochodu w mieście ograniczy się emisję CO2 o 20 kg, a to można osiągnąć np. chodząc do pracy pieszo przez około dwa tygodnie.

Kamień milowy

"Projekt ten jest kolejnym kamieniem milowym na naszej drodze do stania się cyfrową stolicą. Wiedeń jest po raz kolejny pionierem: projekt cyfryzacji, który jest projektem zarówno kulturalnym, jak i środowiskowym, a jednocześnie angażuje obywateli, jest wyjątkowy w skali światowej", powiedział członek Zarządu miasta ds. cyfryzacji Peter Hanke.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
apka
Austria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....