TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Konkurs na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław 2015 r.
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 12.10.2015 20:38:22 1 komentarz
Konkurs na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław 2015 r.

Czterdziestu dwóch kierowców autobusów i motorniczych w poniedziałek 12 października rozpoczęło zmagania o tytuł najlepszego w MPK Wrocław. Najpierw czeka ich test teoretyczny, składający się z pięćdziesięciu pytań, między innymi z zakresu obsługi pasażerów, przepisów ruchu drogowego oraz podstawowych zasad budowy i eksploatacji taboru. Dwudziestu czterech kierujących z najlepszymi wynikami zakwalifikuje się do drugiego etapu ? konkurencji praktycznych. A to już wyższa szkoła jazdy!

We wtorek do boju staną motorniczowie, a w środę ? kierowcy autobusów. Czeka ich rywalizacja indywidualna i zawody drużynowe. Zadania, jakie dla nich przygotowano, sprawdzą nie tylko umiejętności manewrowania pojazdami czy płynnej jazdy, ale również udzielania pierwszej pomocy i obsługi osób niepełnosprawnych. Jedna z zeszłorocznych konkurencji polegała na przykład na przewiezieniu piłeczki golfowej na talerzu przymocowanym na zewnątrz tramwaju, tak aby nie spadła. Dodatkowym utrudnieniem w tym zadaniu było to, że motorniczy miał się rozpędzić do 25 km/h i utrzymać tę prędkość, ale mógł polegać jedynie na własnej intuicji, ponieważ? zasłonięto prędkościomierz. Czego kierujący mogą się spodziewać w tym roku? Póki co, to tajemnica. Ujawnimy ją dopiero podczas konkursu.

Czasami słyszę: ?To zabawa dla młodych, karierowiczów, dla tych co mają za dużo czasu - prawdziwych fachowców weryfikuje praca na linii?. I tak, i nie. Tak, bo przy okazji faktycznie dobrze się bawimy. Nie, bo jak co roku, wychodzimy z założenia, że pomysły na poszczególne konkurencje mają być jak najbliżej życia. Są równie wymagające i zaskakujące. Co roku podnosimy poprzeczkę ?dodajemy nowe elementy, komplikujemy zadania, wprowadzamy ?niespodzianki?, które sprawdzają refleks i umiejętność szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Wygrywają najlepsi, moim zdaniem wygrywają podwójnie. Po pierwsze ? bo są profesjonalistami, po drugie ? mają odwagę publicznie zweryfikować swoje umiejętności ? komentuje Liliana Rabczyńska, Kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju.

To już trzecia edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego, organizowanego przez MPK Wrocław. Laureatami konkursu w ubiegłym roku wśród motorniczych byli: Marcin Duszyński, Krzysztof Kokot, Artur Kopeć i Barbara Gibasiewicz. Najlepszymi kierowcami autobusu zostali wówczas: Ryszard Drzewiński, Marcin Ignasiak, Leszek Drabent i Nicole Stachowiak.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy 16 października.

Przebieg rywalizacji możecie śledzić na naszej stronie pasazer.mpk.wroc.pl, facebooku i naszym kanale na youtube.

Program konkursu:

12.10.2015, godz. 9:00 ? test teoretyczny dla kierowców i motorniczych (sala wykładowa zajezdni autobusowej, ul. Obornickiej)

13.10.2015, godz. 9:00 ? indywidualne i drużynowe konkurencje praktyczne dla motorniczych (zajezdnia nr 4, ul. Powstańców Śl.)

14.10.2015, godz. 9:00 ? indywidualne i drużynowe konkurencje praktyczne dla kierowców autobusów (zajezdnia autobusowa, ul. Obornicka)

16.10.2015, godz. 11:00 ? finał, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (zajezdnia autobusowa, ul. Obornicka)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
konkurs
kierowcy
  • czyngis – 14.10.2015

    Bardzo fajna inicjatywa, życzę powodzenia uczestnikom.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....