TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Konkurs na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław 2015 r.
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 12.10.2015 20:38:22 1 komentarz
Konkurs na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław 2015 r.

Czterdziestu dwóch kierowców autobusów i motorniczych w poniedziałek 12 października rozpoczęło zmagania o tytuł najlepszego w MPK Wrocław. Najpierw czeka ich test teoretyczny, składający się z pięćdziesięciu pytań, między innymi z zakresu obsługi pasażerów, przepisów ruchu drogowego oraz podstawowych zasad budowy i eksploatacji taboru. Dwudziestu czterech kierujących z najlepszymi wynikami zakwalifikuje się do drugiego etapu ? konkurencji praktycznych. A to już wyższa szkoła jazdy!

We wtorek do boju staną motorniczowie, a w środę ? kierowcy autobusów. Czeka ich rywalizacja indywidualna i zawody drużynowe. Zadania, jakie dla nich przygotowano, sprawdzą nie tylko umiejętności manewrowania pojazdami czy płynnej jazdy, ale również udzielania pierwszej pomocy i obsługi osób niepełnosprawnych. Jedna z zeszłorocznych konkurencji polegała na przykład na przewiezieniu piłeczki golfowej na talerzu przymocowanym na zewnątrz tramwaju, tak aby nie spadła. Dodatkowym utrudnieniem w tym zadaniu było to, że motorniczy miał się rozpędzić do 25 km/h i utrzymać tę prędkość, ale mógł polegać jedynie na własnej intuicji, ponieważ? zasłonięto prędkościomierz. Czego kierujący mogą się spodziewać w tym roku? Póki co, to tajemnica. Ujawnimy ją dopiero podczas konkursu.

Czasami słyszę: ?To zabawa dla młodych, karierowiczów, dla tych co mają za dużo czasu - prawdziwych fachowców weryfikuje praca na linii?. I tak, i nie. Tak, bo przy okazji faktycznie dobrze się bawimy. Nie, bo jak co roku, wychodzimy z założenia, że pomysły na poszczególne konkurencje mają być jak najbliżej życia. Są równie wymagające i zaskakujące. Co roku podnosimy poprzeczkę ?dodajemy nowe elementy, komplikujemy zadania, wprowadzamy ?niespodzianki?, które sprawdzają refleks i umiejętność szybkiego podejmowania właściwych decyzji. Wygrywają najlepsi, moim zdaniem wygrywają podwójnie. Po pierwsze ? bo są profesjonalistami, po drugie ? mają odwagę publicznie zweryfikować swoje umiejętności ? komentuje Liliana Rabczyńska, Kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju.

To już trzecia edycja Konkursu na Najlepszego Kierowcę Autobusu i Motorniczego, organizowanego przez MPK Wrocław. Laureatami konkursu w ubiegłym roku wśród motorniczych byli: Marcin Duszyński, Krzysztof Kokot, Artur Kopeć i Barbara Gibasiewicz. Najlepszymi kierowcami autobusu zostali wówczas: Ryszard Drzewiński, Marcin Ignasiak, Leszek Drabent i Nicole Stachowiak.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy 16 października.

Przebieg rywalizacji możecie śledzić na naszej stronie pasazer.mpk.wroc.pl, facebooku i naszym kanale na youtube.

Program konkursu:

12.10.2015, godz. 9:00 ? test teoretyczny dla kierowców i motorniczych (sala wykładowa zajezdni autobusowej, ul. Obornickiej)

13.10.2015, godz. 9:00 ? indywidualne i drużynowe konkurencje praktyczne dla motorniczych (zajezdnia nr 4, ul. Powstańców Śl.)

14.10.2015, godz. 9:00 ? indywidualne i drużynowe konkurencje praktyczne dla kierowców autobusów (zajezdnia autobusowa, ul. Obornicka)

16.10.2015, godz. 11:00 ? finał, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród (zajezdnia autobusowa, ul. Obornicka)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
Wrocław
konkurs
kierowcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....