TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Konkurs na koncepcję przebudowy centrum Sosnowca rozstrzygnięty
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.08.2017 10:11:19
Konkurs na koncepcję przebudowy centrum Sosnowca rozstrzygnięty

AMAYA ARCHITEKCI BARTOSZ MAJEWSKI zwycięzcą konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla zadania "Zagospodarowanie przestrzeni przed dworcem PKP - ul. 3 Maja" w Sosnowcu. Konkurs przeprowadziło Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice.

Przypomnijmy, że SARP przeprowadziło także konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wspomniał o tym Henryk Piątek, sekretarz zarządu SARP, który jednocześnie wyraził uznanie dla działania prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. – Wielkie słowa uznania dla prezydenta Sosnowca za to, że wybrał, po raz kolejny zresztą, właśnie tą procedurę, niełatwą procedurę konkursową, która ma za zadanie wyłonić podmiot odpowiedzialny za opracowanie koncepcji przebudowy przestrzeni przed Dworcem PKP. Dzięki temu możemy z propozycji nadesłanych na konkurs wybrać najlepszą. Mając przed sobą kilka prac mamy zupełnie inny ogląd sytuacji – podkreśla Henryk Piątek, który pełnił funkcję przewodniczącego Sądu Pracownia AMAYA ARCHITEKCI BARTOSZ MAJEWSKI za zwycięstwo w konkursie otrzyma 15 tys. zł. W naszym mieście nie jest anonimowa. To właśnie katowicka firma opracowała koncepcję przebudowy MDK Kazimierz oraz amfiteatru w Parku w Kazimierzu.

Śmiało mogę powiedzieć, że to jeden z najważniejszych momentów w historii naszego miasta. W 115-letniej historii Sosnowiec tak naprawdę nigdy nie doczekał się rynku z prawdziwego zdarzenia. Ulica Rynek mieści się na Modrzejowie. Wpływ na taki a nie inny stan rzeczy miały oczywiście uwarunkowania historyczne. Dziś stoimy przed szansą aby w centrum miasta powstało miejsce, które będzie przyciągać mieszkańców, w którym będą mogli złapać chwilę oddechu, zrelaksować się. Oczywiście muszą być tutaj m.in.: lokale, miejsca rozrywki, tak aby mieszkańcy mieli tutaj po co przyjeżdżać. Stąd szukamy odpowiednich rozwiązań na ożywienie centrum, na zmianę jego oblicza. W latach 70. ubiegłego stulecia mieliśmy wielką przebudowę centrum, oczywiście dzięki temu do dziś przejazd przez centrum miasta odbywa się niemal bez korków, ale przecież centra miasta nie mogą być dla samochodów, ale przede wszystkim dla ludzi. Dlatego będziemy robić wszystko aby centrum miasta w pewien sposób odzyskać dla sosnowiczan, oczywiście tak aby nie komplikować życia kierowcom. Jestem przekonany, że i jedno i drugie nam się uda – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Rewitalizacja placu przed dworcem kolejowym w Sosnowcu zakład m.in.: przeniesienie z Placu Stulecia, czyli popularnej "Patelni" pomnika Jana Kiepury.

Wizualizacje przygotowane przez firmę AMAYA ARCHITEKCI BARTOSZ MAJEWSKI jak również przez pracowanie, które w konkursie zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce przez najbliższe kilkanaście dni można oglądać w ArtKwarium - miejscu, które powstało dzięki programowi "Lokal na kulturę" przy ul. 3 Maja 1.

Wizualizacje znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
rynek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....