TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Konin z przetargiem na system informacji pasażerskiej
PRZETARG, SDIP, KONIN TransInfo.pl - Opublikowano: 19.11.2019 11:30:40
Konin z przetargiem na system informacji pasażerskiej; fot. UM Konin

Koniński MZK inwestuje w nowoczesną informację pasażerską. Spółka rozpisała przetarg na zakup systemu, którego wartość szacowana jest na ponad 340 tys. euro netto (tj. niespełna 1,5 miliona zł). Otwarcie ofert 5 grudnia.

-"Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z instalacją i wdrożeniem oraz serwisem eksploatacyjnym nowych urządzeń i oprogramowania do zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej" – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

9 tablic

To oznacza, że MZK sp. z o.o. chce kupić i zainstalować na 9 przystankach tablice informacji pasażerskiej. Urządzenia mają umożliwiać wyświetlanie informacji odjazdowych oraz innych komunikatów, które wysyłane będą z centrum dyspozytorni. Dodatkowo, powinny być wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych - format MP3, informujący osoby niewidome o tym, ile minut zostało do przybycia pojazdu, o numerze linii i kierunku jazdy, poczynając chronologicznie od autobusów, które przyjadą najwcześniej. Komunikaty powinny być emitowane po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie, na którym zamontowana zostanie elektroniczna tablica informacyjna.

Wstępnie do montażu tablic wytypowano następujące przystanki: Spółdzielców-Rondo; Aleje 1 Maja; dwa przystanki na ul. Dworcowej; trzy miejsca na ul. Wyszyńskiego (m.in. przy Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych i na Glince); Chopina-Szeligowskiego oraz Wał Tarejwy-Kościelna. MZK chce też kupić autokomputery i urządzenia do 62 autobusów przewidzianych do obsługi systemu.

Unijne wsparcie

Prócz tego po stronie wykonawcy będzie m.in. konfiguracja systemu, w tym: zainstalowanie serwerów, stworzenie stanowiska komputerowego do obsługi Centrum Obsługi (CO) oraz aktualizacja rozkładów jazdy wraz z osprzętem, dostawa i montaż oprogramowania wraz z licencjami, przeszkolenie personelu, utworzenie serwisu www oraz wykonanie mobilnej aplikacji dla systemów android i iOS dla pasażerów. Jedną z funkcjonalności serwisu www powinna być tzw. mapa ruchu, na której naniesione zostaną trasy linii autobusowych z przypisaniem gradacji kolorów zależnej od prędkości autobusów w danym zakresie czasu. Serwis ma umożliwiać wyświetlenie przebiegu danej linii autobusowej wraz wariantami i przystankami zarówno na mapie i w postaci listy. Poprzez wskazanie przystanku zarówno z listy bądź danej linii autobusowej ma być możliwy podglądu najbliższych odjazdów oraz wyświetlenie rozkładu jazdy autobusów.

Zakup realizowany jest w ramach projektu "Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego". Planowany start nowoczesnego systemu w Koninie – połowa przyszłego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....