TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Konferencja UITP w Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.05.2016 18:32:11
fot. MPK Kraków

Przez dwa dni, 9-10 maja Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie gościło członków Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), którzy na co dzień pracują w przedsiębiorstwach komunikacyjnych w różnych krajach Europy. Do Krakowa przyjechali z Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Słowacji i Słowenii. Najważniejszym tematem spotkania była kwestia rozwiązań komunikacyjnych w aglomeracjach, w tym integracja dużych miast z leżącymi w pobliżu mniejszymi gminami.

Podczas pierwszego dnia spotkania uczestnicy mieli okazję poznać krakowskie rozwiązania komunikacyjne w całej aglomeracji. O zrealizowanych i planowanych w przyszłości inwestycjach w Krakowie mówił m.in. Tadeusz Trzmiel, I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa. Zwrócił on uwagę m.in. na zakupy nowoczesnego, przyjaznego dla środowiska taboru tramwajowego i autobusowego, a także na integrację transportu miejskiego z transportem kolejowym.

Przedstawiciele UITP dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w swoich miastach. Damian Kregar z Ljubljany zaprezentował autobusowe połączenia stolicy Słowenii z podmiejskimi gminami oraz udogodnienia w zakresie zakupu biletu. Zwrócił także uwagę na troskę władz tego miasta o zwiększanie liczby ulic dostępnych tylko dla pieszych.

Spotkanie zakończyło się dyskusją poświęconą m.in. dobrym praktykom w transporcie publicznym. Uczestnicy zwrócili uwagę m.in. na problem organizacji transportu dla mieszkańców z ich domów do najbliższej stacji, z której odjeżdżają pojazdy komunikacji miejskiej. W trakcie dyskusji zostały także przedstawione innowacyjne rozwiązania, które być może w przyszłości staną się elementem transportu zbiorowego, jak np. ekologiczne samochody bez kierowców, które będą wozić mieszkańców. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się jednak, że trzeba się przede wszystkim koncentrować na rozwiązaniach na najbliższe lata.

- "Nie wiemy jak zmienią się warunki i podejście do transportu za 50 lat. Trudo więc już dzisiaj robić założenia jak ta komunikacja powinna wtedy wyglądać" ? mówił Stephan Rolfes z niemieckiego Osnabrück.

Przedstawiciele UITP mieli też okazje zobaczyć najnowsze krakowskie tramwaje. Zwiedzili także zajezdnię tramwajową Podgórze, gdzie zobaczyli jak wygląda mycie pojazdów oraz miejsca gdzie są przeglądane i naprawiane krakowskie wagony.

Drugiego dnia, 10 maja wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w przejeździe po zrealizowanych w ostatnich latach inwestycjach tramwajowych. Bardzo pozytywnie został przez nich oceniony zarówno tunel tramwajowy z którego bardzo łatwo pasażerowie mogą się dostać na Dworzec Główny PKP oraz nowa estakada tramwajowa, na której została przygotowana ścieżka rowerowa.

Warto podkreślić, że Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP) jest ogólnoświatową organizacją zrzeszającą firmy przewozowe, instytucje i ośrodki naukowe działające w sektorze transportu zbiorowego w niemal 100 krajach świata. Misją UITP jest promocja transportu publicznego, a także dzielenie się doświadczeniem i wiedzą w zakresie organizacji publicznego transportu, w tym także wspieranie innowacyjnych rozwiązań. Siedzibą organizacji jest Bruksela.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
UITP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....