TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Komunikacyjny przegląd gatunków filmowych [FILM]
MPK WROCŁAW - Opublikowano: 16.10.2015 19:22:02
Komunikacyjny przegląd gatunków filmowych [FILM]

Dramat obyczajowy w MPK? Komedia romantyczna z tramwajem w tle, a może we wrocławskich autobusach ?Plecaki atakują? - tak zapowiada się jedyny w kraju ?Komunikacyjny przegląd gatunków filmowych?. To efekt współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie z Filią we Wrocławiu.

MPK Wrocław od kilku lat regularnie realizuje kampanie społeczne dla swoich pasażerów, które mają zachęcać do życzliwego zachowania w komunikacji miejskiej, edukować nowych użytkowników i przypominać tym stałym zasady, które gwarantują im sprawną i bezpieczną podróż. Na przestrzeni ostatnich lat MPK przybyło prawie 50 milionów pasażerów. W 2009 roku było ich 155 milionów, a rok ubiegły zamknął się liczbą blisko 200 milionów.

- To oznacza, że mamy nowych pasażerów, których warto zapoznać z tym zasadami. Ale są też i takie reguły, których nie zapiszemy w żadnych regulaminach np., że należy ustępować miejsca. Ponadto regulaminy to jedno, a przekonanie drugie. Tą kampanią chcemy pracować nad przekonaniami, zwłaszcza tych młodszych użytkowników ? mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK Wrocław.

Cykl filmowy to artystyczna i zarazem bardzo profesjonalna w wykonaniu wizja studentów IV-go roku Wydziału Aktorskiego pod okiem wykładowców wrocławskiej PWST. Opieki artystycznej nad tym niecodziennym przedsięwzięciem podjął się sam Waldemar Krzystek. To jego studenci pod okiem asysta ? Pawła Krawczyka, specjalizującego się w przedmiocie praca z kamerą ? wcielili się w role pasażerów MPK. Autorką scenariuszy i reżyserką cyklu jest Agnieszka Błaszczak - studentka III-go roku Wydziału Lalkarskiego kierunku reżyseria teatru lalek.

- Gdy rzuciliśmy hasło, usłyszeliśmy nie ?czy?, ale ?jak?. Niczego nie narzucaliśmy. Zgłosiliśmy tylko listę tematów, a potem służyliśmy pomocą przy organizacji planu filmowego ? dodaje Korzeniowska. - Efekt artystyczny to zasługa filmowców. Ocenią go sami pasażerowie i internauci, bo filmy po premierowym pokazie trafią do internetu i na monitory w pojazdach spółki.

To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni projekt zrealizowany we współpracy MPK i wrocławskiej PWST. Warto przypomnieć kampanię zachęcającą do ustępowania miejsca w tramwajach i autobusach kobietom ciężarnym. Wtedy aktorzy szkoły teatralnej wycielili się w brzuchate pasażerki, by zwrócić uwagę na problem. Innym razem studenci zagrali scenki mające zwrócić uwagę na kolejność wysiadania z pojazdów MPK, głośne rozmowy czy zatrzymywanie autobusu na żądanie.

Zapraszamy do obejrzenia filmów!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
MPK Wrocław
film
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....