TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Komunikacyjna rewolucja w Słupsku i Lęborku
TransInfo,pl - Opublikowano: 13.09.2017 10:36:35
Komunikacyjna rewolucja w Słupsku i Lęborku; fot. BP Tomasz Żak

Nowe ulice, parkingi i drogi rowerowe. W Lęborku nowe autobusy, a w Słupsku dworzec PKS. Takie będę efekty wykorzystania funduszy europejskich. Z wybudowanej infrastruktury skorzysta ponad 15 milionów pasażerów rocznie.

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, 12 września 2017 r. podpisali z samorządowcami ze Słupska i Lęborka umowy na dofinansowanie projektów budowy węzłów integracyjnych. Podpisanie umów miało miejsce w Słupsku w miejscu przyszłego dworca autobusowego oraz w Starostwie Powiatowym w Lęborku. Dla Pomorza Środkowego będą to kolejne ważne inwestycje komunikacyjne. Trwa modernizacja linii kolejowej Ustka – Słupsk – Szczecinek. Prowadzone są również prace nad dokumentacją projektową modernizacji linii kolejowej Słupsk – Gdynia i budową na niej drugiego toru. Rozpisane zostały również przetargi na budowę odcinka drogowej Trasy Kaszubskiej z Lęborka w kierunku Trójmiasta.

Nowym autobusem w Lęborku

Radykalna zmiana czeka okolice dworca kolejowego w Lęborku. Pod torami kolejowymi powstanie długo oczekiwany tunel dla pieszych. Połączy on budynek dworca kolejowego z ulicą Żeromskiego i zlokalizowanym tam centrum handlowym, co znacząco ułatwi komunikację pomiędzy dzielnicami miasta. W ramach węzła powstaną też parkingi dla samochodów i zadaszone miejsca dla rowerów. Dojazd do dworca umożliwią nowe drogi rowerowe, chodniki oraz zmodernizowane ulice Dworcowa, Warszawska i 10 Marca.

Niebezpieczne skrzyżowanie przed dworcem zostanie przebudowane i powstanie tam rondo. Cały teren wokół dworca zostanie uporządkowany i ozdobiony elementami małej infrastruktury i zielenią. W ramach realizowanego projektu lęborski Zakład Komunikacji Miejskiej zakupi 5 nowych pojazdów wyposażonych w automaty biletowe. Dzięki temu powstaną nowe linie autobusowe oraz zwiększona zostanie częstotliwość kursów na obecnych liniach.

Zmiany w Słupsku

Realizowany w Słupsku projekt oznaczać będzie wielkie zmiany w obsłudze komunikacyjnej miasta i całego regionu. Największą zmianą będzie likwidacja obecnego dworca autobusowego i przeniesienie go na drugą stronę torów kolejowych. Dzięki temu powstaną tereny inwestycyjne, a autobusy nie będą stać w korkach na wąskich ulicach śródmieścia Słupska. Przy ulicy Towarowej tam, gdzie obecnie znajdują się działki i niezagospodarowany teren, powstanie nowoczesny obiekt, służący komunikacji miejskiej i regionalnej. Dojście do niego zapewni tunel pod stacją PKP.

Projekt przewiduje, że w tunelu będzie wyznaczony pas dla rowerów. Na terenach obecnych magazynów wykonane zostaną parkingi dla rowerów i samochodów. Nowością będzie wprowadzenie strefy kiss&ride, czyli miejsc na krótki postój, aby wysadzić pasażerów jak najbliżej dworca. Do dworca będą prowadzić drogi rowerowe oraz wyremontowana ulica Towarowa i wybudowany łącznik do ulicy Sobieskiego. Na przystankach zostaną zamontowane tablice systemu informacji pasażerskiej. Będzie również uruchomiony system elektronicznego biletu.

Ile to będzie kosztować?

Projekt w Lęborku kosztować będzie blisko 27 milionów złotych. Z tego 85 procent, czyli około 21 milionów złotych stanowić będzie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ta została zapisana w Zintegrowanym Porozumieniu Terytorialnym dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka.

Na inwestycję w Słupsku, realizowaną pod nazwą Węzeł Transportowy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupska, z elementami priorytetów dla komunikacji zbiorowej przeznaczono prawie 45 milionów złotych. Również i ten projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 85 procent, czyli ponad 33,5 mln zł. Węzeł w Lęborku powinien zostać wybudowany do końca 2019 roku. W Słupsku pierwsi pasażerowie na nowym dworcu zostaną obsłużeni pod koniec czerwca 2022 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
węzeł
ZIM Słupsk
ZKM Lębork

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....