TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejom Śląskim nieco bliżej do ŚKUP
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.09.2016 15:14:26 4 komentarze
fot. wikipedia

Koleje Śląskie podpisały z KZK GOP porozumienie będące dwustronną deklaracją chęci współpracy, której celem jest przystąpienie śląskiego przewoźnika kolejowego do projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Podpisane porozumienie to sformalizowanie dotychczasowej współpracy, która rozpoczęła się kilkanaście miesięcy temu. Głównym celem wdrożenia systemu ŚKUP w Kolejach Śląskich jest usprawnienie komunikacji publicznej poprzez zaoferowanie pasażerom zintegrowanego rozwiązania umożliwiającego wykorzystanie kart ŚKUP również na kolei, a zatem kierunek integracji biletowo-taryfowej.

Podpisanie porozumienia nie oznacza dla pasażerów, że honorowanie kart ŚKUP na kolei będzie natychmiastowe ? zakres wdrożenia, sposoby korzystania z kart oraz perspektywa czasowa są przedmiotem pogłębionych analiz. Należy bowiem podkreślić, że tego typu projekt wymaga nakładów finansowych, a co za tym idzie ? ich pozyskania oraz pogłębionego przemyślenia optymalnych wariantów koncepcji, by wdrożenie systemu było efektywne.

Niewykluczone, że część środków zostanie pozyskana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W tym celu Koleje Śląskie przygotowują właściwą dokumentację aplikacyjną.

Koleje Śląskie nie wskazują konkretnych terminów przystąpienia do ŚKUP. Na razie przewoźnik przypatruje się projektowi oczami podróżnych i obserwuje jego rozwój, aby wybrany wariant realizacyjny był optymalny dla jego specyfiki, jak i ? oraz przede wszystkim ? dla pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
Koleje Śląskie
ŚKUP
integracja taryfowa
 • www – 24.09.2016

  Ile nowych pociągów można było kupić za pieniądze wydane na ŚKUP? Jakie są zalety tego rozwiązania? Dzięki ŚKUP zwiększyła się częstotliwość linii autobusowych w GOP? Oprócz dodatkowych kosztów są jakieś zyski? Dla pasażerów ich jakoś nie widać. Bilety są drogie, a na dodatek pasażer zmuszany jest do absurdalnego kasowania karty przy wejściu i wyjściu. No i chyba powinien jeździć z GPS-em żeby odległość mierzyć. A gdzie w tym wszystkim są przesiadki? Wychodzi, że jazda na odległość nawet 20 km jest kosztowo porównywalna z samochodem. A jeżeli jadą dwie-trzy osoby razem to naprawdę lepiej pojechać samochodem. O to chodzi?Bardziej skomplikowanego cennika niż w KZK GOP naprawdę trudno znaleźć.

 • andrzejh69 – 27.09.2016

  SKUP ma na celu zoptymalizować koszty, poprzez bardziej sprawiedliwe rozliczanie gminnych dotacji, a także ułożeniu lepszej siatki połączeń, a tego z dnia na dzień (parę miesięcy działania SKUP) zrobić i opracować się nie da. W innych miastach spoza GOP (np. Słupsk) jeszcze bardziej tanio wychodzi jazda samochodem niż KM. W GOP w odległościach powyżej 25km zaczyna opłacać się KM.

 • Alojz – 28.11.2016

  Zgadzam się z opinią, że korzystanie z usług KZKGOP nie opłaca się przy małych odcinkach lub częstych przesiadkach. 1,10 PLN wynosi najtańsza ulgowa opłata wg stawki odległościowej w ŚKUP, bilet papierowy na 15 min kosztuje już 1,60 PLN, a godzinny 2,40 PLN. Normalne są dwa razy droższe, czyli za przejazd jednego przystanka stawka wynosi 3,30 PLN. Nie korzystając z biletów okresowych trzeba się wykazać zmysłem stratega, by najkorzystniej dobierać taryfę. Skomplikowane, pogmatwane wręcz, a urządzenia ŚKUP są bardzo nieintuicyjne! Nie korzystałem nigdy dotąd z tak nieprzyjaznego człowiekowi systemu obsługi transportu miejskiego!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....