TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejny sezon linii turystycznej "T"
MPK TL, TransInfo - Opublikowano: 21.06.2017 13:25:12
Na trasie trolejbusu „Ziutek” / fot. Tomasz Zugaj, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0,3.0,2.5,2.0,1.0

Wraz z pierwszą niedzielą lipca, Lublin rusza z tegoroczną edycją linii turystycznej, która w tym roku będzie obsługiwana przez zabytkowe pojazdy - "Gutka" i "Ziutka". W okresie wakacyjnym każdy może odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Wzorem roku ubiegłego, obok trolejbusu "Ziutek", na linii turystycznej będzie kursować także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu "Gutek". 2 lipca br. rusza siódmy sezon wakacyjnej linii turystycznej.

W tym roku tematem przewodnim w "Gutku" będzie rozrywka w Lublinie. Z kolei podróżując "Ziutkiem" poznamy "Perły na 700-lecie Lublina", czyli dowiemy się o historii i zabytkach Lublina znajdujących się na trasie jego przejazdu. Linia będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godz: 15:00, 16:00 oraz 17:00 i kursować będą poniższymi ulicami:

Trasa autobusu "Gutek"

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Jaczewskiego – Prusa – Dolna 3 Maja – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – Sowińskiego – Głęboka – Wileńska – Zana – Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Trasa trolejbusu "Ziutek"

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Chodźki-szpital – Obywatelska – Unicka – Podzamcze – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych "trajtków" i "ogórków". O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 45 minut. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona w obu pojazdach. W autobusie "Gutek" jest 28 miejsc siedzących, a w trolejbusie "Ziutek" – 22 miejsca siedzące.

Na linii "T" obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych, zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe - normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Linia "T", w swoim obecnym kształcie, kursuje od 2010 r. W latach 2010–2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem "Ziutek", z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany autobus Ikarus. Od początku funkcjonowania linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno ze strony turystów, jak i mieszkańców. W ubiegłym sezonie skorzystało z niej ponad 1400 osób.

Linia turystyczna "T" to wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin Sp. z o.o, Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych "Pogranicze".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
linie sezonowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....