TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejne ulgi w Toruniu
UM TORUŃ - Opublikowano: 08.01.2016 12:37:00
Kolejne ulgi w Toruniu

Na kolejnej płaszczyźnie Toruń wspiera duże rodziny. Po wprowadzeniu miejskiej i ogólopolskiej Karty Dużej Rodziny przyszedł czas na większe ulgi w komunikacji miejskiej. Zmiany obejmą także osoby niepełnosprawne.

Do tej pory w Toruniu dzieci, uczniowie i studenci zamieszkali na terenie Gminy Miasta Toruń z rodzin wielodzietnych, w których jest pięcioro i więcej dzieci będących na otrzymaniu rodziców (nie dłużej niż do 24 roku życia) miały prawo do darmowych przejazdów. 17 grudnia radni zdecydowali, że z tego przywileju będą mogły korzystać dzieci z rodzin 4+.

Procedura pozostaje taka sama: tzw. bilet specjalny (darmowy) wydawany będzie przez MZK na podstawie zaświadczenia uzyskanego w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia przy ul. Batorego 38/40.

Uchwała wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2016 r. i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ustanowienie tego rodzaju uprawnienia skutkować będzie nieuzyskaniem wpływów ze sprzedaży biletów w kwocie ok. 600 000 zł rocznie.

Ponadto uchwała umożliwia zakup biletu ulgowego osobom upośledzonym umysłowo bez ograniczenia wieku, które nie ukończyły szkoły specjalnej oraz osobom o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które ukończyły szkołę specjalną. Tego rodzaju działanie przyczyni się do podniesienia mobilności społecznej oraz zniweluje różnice w dostępie do ulg stosowanych w komunikacji miejskiej w Toruniu przez osoby upośledzone umysłowo posiadające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z rodzajem schorzenia 01U oraz osoby, które ukończyły szkołę specjalną i posiadają umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Wprowadzenie tego uprawnienia skutkować będzie nieuzyskaniem wpływów ze sprzedaży biletów w kwocie ok. 18 000 zł/rocznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
duża rodzina
ulgi
niepełnosprawni
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....