TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejne miasta z bezpłatną komunikacją dla dzieci? Sopot, Gdynia, Rumia
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.02.2018 19:22:56
Kolejne miasta z bezpłatną komunikacją dla dzieci? Sopot, Gdynia, Rumia

Władze Gdyni, Sopotu i Rumi poinformowały w środę, że chciałyby wprowadzić bezpłatną komunikację dla uczniów. Jeśli radni tych miast zaakceptują propozycję, to zmiana zostałaby wprowadzona 1 czerwca. W czwartek podobny projekt głosowany będzie w Gdańsku.

O planie zwolnienia z opłat za przejazdy komunikacją miejską poinformowały w środę służby prasowe trzech magistratów.

Jak podano w komunikacie, prezydenci Gdyni i Sopotu oraz burmistrz Rumi chcieliby, aby z przywileju mogli korzystać wszyscy uczniowie, poczynając od zerówki do końca nauki w szkole średniej. Pomysł zakłada, że bezpłatny przejazd obowiązywałby we wszystkich autobusach i trolejbusach. Zwolnione z opłat miałyby zostać także dzieci i młodzież niepełnosprawna, korzystająca z dowozów minibusami.

Jak wyjaśniono w komunikacie, warunkiem skorzystania z ulgi miałby być meldunek na terenie miasta, którego ulga dotyczy.

Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej sopockiego magistratu powiedziała PAP, że szczegółowe zasady związane z wprowadzeniem ulg zostaną dopiero opracowane i poddane pod głosowanie rad miejskich.

Zaznaczyła, że uszczegółowienia wymagają zwłaszcza dwie kwestie: ewentualnego zwolnienia z opłat dzieci w wieku 5 lat oraz to, czy przywilej miałby obowiązywać tylko w mieście, w którym jest się zameldowanym czy może także w pozostałych miastach aglomeracji, stosujących bezpłatne przejazdy dla uczniów.

Dyksińska zaznaczyła, że te dwie kwestie będą w najbliższym czasie omawiane m.in. na forum organizacji skupiających samorządy aglomeracji. "Wspólnie apelujemy do samorządów skupionych wokół Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot o podjęcie podobnych działań i ujednolicenie tych zasad i taryf. Tylko kompleksowe działania mają szansę na sukces tego przedsięwzięcia, którego faktycznie oczekują nasi mieszkańcy" – napisano w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu o chęci wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla gdańskich dzieci i uczniów poinformował prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Projekt uchwały w tej sprawie ma zostać poddany pod głosowanie na sesji Rady Miasta zaplanowanej na czwartek.

Jak informował Adamowicz, zwolnienia z opłat za przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami obowiązywałoby w Gdańsku od 1 lipca. Mogłyby z niego korzystać 64 tysiące gdańszczan, w tym dzieci w wieku od czterech lat i uczniowie - do czasu ukończenia przez nich edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych czy ponadpodstawowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
DKM
bilet
Sopot
Gdynia
Rumia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....