TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejne inteligentne przejście dla pieszych w Grudziądzu
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.10.2019 13:03:38
Kolejne inteligentne przejście dla pieszych w Grudziądzu (foto: UMG)

30 września otworzono na nowo przejście dla pieszych na ulicy Al. 23 Stycznia w Grudziądzu. To druga tego typu zebra w Grudziądzu. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców.  

Na prośbę mieszkańców Grudziądza dzisiejszego ranka uruchomiono inteligentne przejście dla pieszych na ulicy Al. 23 Stycznia. "Dzisiaj otwieramy bezpieczne i inteligentne przejście. Takie, które będzie służyło mieszkańcom. Jest skrótem, dojściem do terenów spacerowych. Jednocześnie wyłączamy możliwość przejazdu przez promenadę z uwagi na oczekiwania mieszkańców. Jest to trakt typowo pieszy , gdzie spacerują osoby starsze, ale przede wszystkim dzieci." – mówi Prezydent Maciej Glamowski. Uspokaja także – "W przyszłości dojazd do Starostwa będzie od ulicy Sienkiewicza i Curie-Skłodowskiej".

Przejście dla pieszych na ulicy Al. Stycznia 23 wyposażone jest w specjalny detektor, który uruchamia zatopione w asfalcie światła w momencie, gdy ktoś zbliży się do krawędzi jezdni - "Jest to bardzo nowoczesne przejście, a co najważniejsze bardzo bezpieczne. Czujniki są wzbudzane poprzez dochodzenie pieszego do przejścia. Kierowca już z daleka widzi i dostaje sygnał, że pieszy jest w obszarze, dzięki czemu może wcześniej reagować." – zapewnia Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk.

Urządzenie posiada również zsynchronizowany system świateł, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu widoczności pieszych na przejściu. System świateł informuje kierowcę o pieszym na przejściu, gdy ten znajduje się w dużej odległości od przejścia. Umożliwia to kierowcy dostosowanie prędkości pojazdu, tak aby pieszy mógł bezpiecznie przejść przez przejście.

Zamontowane czujniki identyfikują pieszego i uaktywniają system świateł w momencie gdy pieszy zbliża się do przejścia. System jest skuteczną alternatywą dla klasycznych przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Dzięki wczesnemu ostrzeganiu, kierowcy szybciej zauważają sygnały świetlne.

Ponadto dla zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na odcinku 20 metrów przed przejściem dla pieszych, na całej szerokości pasów ruchu wykonane zostało uszorstnienie nawierzchni za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem.

Całkowity koszt wprowadzenia systemu wyniósł 146.598,78 zł brutto, a wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne "Euroasfalt" Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie przy ul. Wyszyńskiego 1/103.

Przypomnijmy, że pierwsza taka zebra powstała w Grudziądzu na ulicy Bora-Komorowskiego. Było to także pierwsze, tak rozbudowane, przejście w naszym województwie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Grudziądz

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....