TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kolejarze wspierają Tydzień Zrównoważonego Transportu
Karol Wach - Opublikowano: 13.09.2010 21:29:27
Kolejarze wspierają Tydzień Zrównoważonego Transportu

Przed nami tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jeszcze mocniej włączają się w niego kolejarze, którzy przygotowali szereg atrakcji. Pokrótce przyjrzyjmy się zatem ich propozycjom. Na pewno warto!

Przewozy Regionalne oferują przewóz roweru w pociągach REGIO między 16 a 22 września za darmo w całej Polsce. A w poszczególnych regionach przewoźnik szykuje interesujące wydarzenia. Już w czwartek, 16 września, między 10.30 a 13.00 przy peronie 1 na stacji w Białymstoku będzie możliwość wnikliwszego poznania jednego z nowoczesnych autobusów szynowych serii SA133 jeżdżących z wymalowanym charakterystycznym żubrem ?logo Podlasia.

Kolejną atrakcją będzie przejazd specjalnego pociągu mającą 100 lat, a obecnie nieużytkowaną w ruchu pasażerskim linią ze Szczecina do Trzebieży Szczecińskiej. W planach jest, by w trasę wyruszyły połączone ze sobą dwa najnowsze zachodniopomorskie nabytki ?autobusy szynowe serii SA136, zwane ?smerfami?. Pociąg będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Odjazd w sobotę 18 września około godziny 12.40, a powrót po trzech godzinach.

Tego samego dnia po raz pierwszy od blisko 20 lat pociąg pasażerski przejedzie trasą Toruń Główny ?Toruń Północ ?Toruń Barbarka. Przejazd ma na celu popularyzację transportu zbiorowego i zmianę przyzwyczajeń mieszkańców Torunia, którzy najczęściej wybierają się na Barbarkę samochodem. A przecież znacznie lepszą i przyjazną środowisku opcją jest pozostawienie samochodu w domu i wybranie się w to urokliwie miejsce rowerem, pieszo, komunikacją miejską lub ?może kiedyś ?regularnie weekendowo kursującym pociągiem. Pociąg specjalny ruszy w sobotę 18 września ok. godziny 12.00 z dworca Toruń Główny. Stamtąd nastąpi przejście do szkoły leśnej na Barbarce, gdzie o atrakcje dla gości zadba Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne ?Tilia?(wystawa oraz specjalne zajęcia). Powrót pociągiem do Torunia przewidywany jest na godzinę 15.

 

W niedzielę 19 września w Warszawie, na Dworcu Zachodnim, będzie okazja, by samemu przekonać się o licznych zaletach największej chluby Przewozów Regionalnych, tj. nowoczesnego bezprzedziałowego wagonu ?wizytówki połączeń REGIOekspres. Jako jedyne na polskiej sieci kolejowej kusi on pasażerów dostępem do Internetu, a ponadto jest naszpikowany elektroniką i ma wiele udogodnień dla pasażerów (np. klimatyzacja, drzwi otwierane przyciskiem, ekrany informacyjne i wyświetlacze). Jeden z takich wagonów, przez miłośników kolei ochrzczonych nazwą ?marlboro?, będzie wystawiony właśnie przy peronie 7 w Warszawie Zachodniej od 10.00 do 17.00. Także w tym miejscu będzie można zobaczyć inny tabor kolejowy ?lokomotywy: ?Husarz?oraz EP09, wagon konferencyjny 508A oraz bezprzedziałowy 158A w barwach PKP Intercity, 19WE - elektryczny zespół trakcyjny, należący do stołecznej SKM oraz tabor specjalistyczny PKP Energetyka S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., tj. UNIMOG, UNIMAN, pociąg sieciowy PS.0021M i podnośnik koszowy. W tegorocznym programie jest również bezpłatne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa, 'Wszystko o pociągach' - spotkanie z ekspertem kolejowym, zabawy dla dzieci - kolorowanki;ruchoma makieta kolejki, konkurs wiedzy o kolejnictwie z nagrodami - biletami na przejazd pociągiem RETRO w Sochaczewie. A ponadto inne atrakcje:

- przejazdy szynobusem do Muzeum Kolejnictwa

- przejażdżki drezyną ?Warszawa?i drezyną ręczną ?Pszczółka Lusia?

- zwiedzanie nastawni - miejsca, z którego kieruje się ruchem pociągów (grupy po 10 osób co pół godziny)

- pokazy technik interwencyjnych Straży Ochrony Kolei oraz tresury psów służbowych

- konkurs wykręcania śrub z podkładów

- prezentacje i filmy edukacyjno - informacyjne oraz konkursy wiedzy o kolei w namiotach poszczególnych Spółek.

Z kolei na finał akcji ?we wtorek i środę 21-22 września w godzinach 12.30 ?14.00 w Częstochowie przy peronie 1a będzie prezentowany jeden ze słynnych i bardzo lubianych przez pasażerów FLIRT-ów. To nazwa handlowa pociągów serii EN75 szwajcarskiego Stadlera, popularnych w województwie śląskim.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Przewozy Regionlane
SKM
ETZT
Arriva

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....