TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

KIO odrzuciło ofertą Mera we Wrocławiu. Wygrywa Mennica
GW - Opublikowano: 22.02.2017 09:14:57 1 komentarz
Nowe biletomaty we Wrocławiu - kto je obsłuży? / fot. Lichen99, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0-PL

Krajowa Izba Odwoławcza wykluczyła z przetargu na obsługę wrocławskiego systemu biletowego jego zwycięzcę, czyli spółkę Mera Post. Mamy uzasadnienie. W tej sytuacji Wrocław podpisze najprawdopodobniej umowę z firma Mennica.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, w przetargu na dystrybucję biletów komunikacji miejskiej, ogłoszonym przez wrocławski magistrat, wystartowały cztery firmy. W grudniu jako zwycięzcę wskazano spółkę Mera Post z Grodziska Mazowieckiego, która złożyła najtańszą ofertę, wartą 152 mln zł. Skargę na tę decyzję do Krajowej Izby Odwoławczej złożyła Mennica (dziś to ona obsługuje system biletowy UrbanCard a w przetargu jej oferta zajęła drugie miejsce).

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że uwzględnia odwołanie i nakazuje zamawiającemu ? Gminie Wrocław unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty, a w ramach powtórzonych czynności ? wykluczenie z postępowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Mera Post Mera-Serwis, THC SPV8 z uwagi na złożenie nieprawdziwych informacji dotyczących 7-letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym osoby wskazanej w ofercie do pełnienia funkcji Kierownika Projektu na etapie świadczenia usług, które miały wpływ na wynik prowadzonego postępowania. KIO oddaliła odwołanie w pozostałym zakresie, kosztami postępowania obciążono Wrocław.

Po przeprowadzeniu rozprawy, KIO ustaliła, że z art. 179 ust. 1 Prawa Zamówień Publicznych wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę Odwołujący tym samym może ponieść szkodę w związku z zarzucanymi Zamawiającemu naruszeniami przepisów ustawy pzp dotyczącymi zaniechania wykluczenia Przystępującego z postępowania, co uniemożliwia Odwołującemu uzyskanie przedmiotowego zamówienia.

- Po decyzji Izby przetarg formalnie nie jest rozstrzygnięty, zatem trudno potwierdzić, że go wygraliśmy. Dopóki nie podpiszemy umowy, nie możemy mówić o szczegółach realizacji kontraktu ? powiedziała Gazecie Wyborczej Kamila Bidzińska, rzeczniczka Mennicy. Już w czerwcu tego roku może wygasnąć obecna umowa Mennicy z miastem. Oznaczałoby to, że firma zdemontowałaby biletomaty na przystankach, w autobusach i tramwajach oraz zablokowała możliwość doładowania Urbancard przez internet.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Mera
Mennica
UM Wrocław
  • Kamel – 23.02.2017

    Oby Mennica bardziej przykładała się do dbania o swój sprzęt, swoje maszyny. Serwis powinien być sprawny, w końcu jest ich obowiązkiem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....