TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

KIO odrzuciło ofertą Mera we Wrocławiu. Wygrywa Mennica
GW - Opublikowano: 22.02.2017 09:14:57 1 komentarz
Nowe biletomaty we Wrocławiu - kto je obsłuży? / fot. Lichen99, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0-PL

Krajowa Izba Odwoławcza wykluczyła z przetargu na obsługę wrocławskiego systemu biletowego jego zwycięzcę, czyli spółkę Mera Post. Mamy uzasadnienie. W tej sytuacji Wrocław podpisze najprawdopodobniej umowę z firma Mennica.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, w przetargu na dystrybucję biletów komunikacji miejskiej, ogłoszonym przez wrocławski magistrat, wystartowały cztery firmy. W grudniu jako zwycięzcę wskazano spółkę Mera Post z Grodziska Mazowieckiego, która złożyła najtańszą ofertę, wartą 152 mln zł. Skargę na tę decyzję do Krajowej Izby Odwoławczej złożyła Mennica (dziś to ona obsługuje system biletowy UrbanCard a w przetargu jej oferta zajęła drugie miejsce).

Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że uwzględnia odwołanie i nakazuje zamawiającemu ? Gminie Wrocław unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty, a w ramach powtórzonych czynności ? wykluczenie z postępowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Mera Post Mera-Serwis, THC SPV8 z uwagi na złożenie nieprawdziwych informacji dotyczących 7-letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym osoby wskazanej w ofercie do pełnienia funkcji Kierownika Projektu na etapie świadczenia usług, które miały wpływ na wynik prowadzonego postępowania. KIO oddaliła odwołanie w pozostałym zakresie, kosztami postępowania obciążono Wrocław.

Po przeprowadzeniu rozprawy, KIO ustaliła, że z art. 179 ust. 1 Prawa Zamówień Publicznych wynika, że odwołującemu przysługuje legitymacja do wniesienia odwołania, gdy ma (lub miał) interes w uzyskaniu zamówienia oraz może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. W ocenie Izby Odwołujący wykazał, że ma interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia, w którym złożył ofertę Odwołujący tym samym może ponieść szkodę w związku z zarzucanymi Zamawiającemu naruszeniami przepisów ustawy pzp dotyczącymi zaniechania wykluczenia Przystępującego z postępowania, co uniemożliwia Odwołującemu uzyskanie przedmiotowego zamówienia.

- Po decyzji Izby przetarg formalnie nie jest rozstrzygnięty, zatem trudno potwierdzić, że go wygraliśmy. Dopóki nie podpiszemy umowy, nie możemy mówić o szczegółach realizacji kontraktu ? powiedziała Gazecie Wyborczej Kamila Bidzińska, rzeczniczka Mennicy. Już w czerwcu tego roku może wygasnąć obecna umowa Mennicy z miastem. Oznaczałoby to, że firma zdemontowałaby biletomaty na przystankach, w autobusach i tramwajach oraz zablokowała możliwość doładowania Urbancard przez internet.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Mera
Mennica
UM Wrocław
  • Kamel – 23.02.2017

    Oby Mennica bardziej przykładała się do dbania o swój sprzęt, swoje maszyny. Serwis powinien być sprawny, w końcu jest ich obowiązkiem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....