TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kierowcy i motorniczowie nagrodzeni za ratowanie innych osób
- Opublikowano: 13.05.2019 14:19:07
Kierowcy i motorniczowie nagrodzeni za ratowanie innych osób (foto: MPK)

Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 13 maja 2019 roku w centrum konferencyjnym MPK w Krakowie 18 kierowców, 8 motorniczych i 1 inspektor ruchu otrzymało nagrody za swoją postawę podczas pracy.

Empatii, odwagi i umiejętności pogratulował pracownikom w listach Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa. W jego imieniu wręczył je Bogusław Kośmider, zastępca Prezydenta Krakowa.

Doceniamy te zachowania pracowników MPK, bo często mimo obecności innych osób tylko oni reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Potrafią profesjonalnie wykorzystać swoją wiedzę, aby nieść pomoc osobom chorym i rannym. Pięć spośród nagodzonych osób prowadziło czynności ratujące życie do czasu przyjazdu karetki pogotowania ratunkowego – mówił na spotkaniu Bogusław Kośmider, zastępca Prezydenta Krakowa.

Wyróżnienia zostały przyznane za zachowania pracowników krakowskiego przewoźnika, które wydarzyły się w okresie ostatniego pół roku, od listopada 2018 do maja 2019 i były podziękowaniem za:

· Ratowanie życia i prowadzenie resuscytacji (Daniel Trzaska, Kamil Rodzoś, Przemysław Bruzda, Jacek Strózik, Paweł Szetner)

· Pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, m.in. po potrąceniu osób pieszych przez samochody (Jarosław Stolarski, Sławomir Szeląg, Aneta Kańska, Maciej Kukułowicz, Paweł Kania, Paweł Walczyk, Sebastian Kopisz)

· Pomoc osobom, którzy mieli atak padaczki (Rafał Piotrowski, Robert Tekieli)

· Pomoc rodzinie i policji w odnalezieniu zaginionych osób starszych oraz dzieci (Ireneusz Antoniak, Piotr Cichecki, Mirosław Żak, Maciej Swoboda, Urszula Mróz, Grzegorz Madej, Justyna Haber, Krzysztof Duda, Paweł Daniec)

· Pomoc w zatrzymaniu złodziei, którzy próbowali w pojeździe okraść pasażerów, w tym turystę (Jacek Szostak, Paweł Daniec)

· Pomoc w gaszeniu płonących samochodów (Leszek Żelazny, Marek Zając)

· Uniemożliwienie prowadzenia samochodu nietrzeźwemu kierowcy (Piotr Łącz)

Przez cztery ostanie lata prowadzący MPK SA pomogli odnaleźć ponad 60 osób zaginionych, poszukiwanych przez policję i rodzinę. Wśród nich były osoby starsze, chore i dzieci. W tym samym czasie również w ponad 60 przypadkach pracownicy MPK SA udzielali podczas swojej pracy pomocy tym, którzy jej potrzebowali, nie tylko ratując życie i opatrując potrąconych przez samochody, ale także zatrzymując złodziei czy pomagając gasić płonące samochody – podsumował Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

W spotkaniu wziął również udział podinspektor Jacek Cholewa, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, st. bryg. Paweł Knapik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Anna Zielińska-Górka, Kierownik Centrum Dyspozytorskiego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Wszyscy podkreślali jak ważne było zachowanie pracowników MPK SA w Krakowie.

Łańcuchem przeżycia medycyna ratunkowa nazywa sekwencję czynności, jakie muszą zostać wykonane, żeby uratować życie osobie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia. Skuteczność tych działań jest zależna od współdziałania wielu osób i wielu elementów – całego łańcucha przeżycia. Motorniczowie i kierowcy byli tym pierwszym ogniwem, które okazało się silne i wytrzymałe – powiedziała Anna Zielińska-Górka, Kierownik Centrum Dyspozytorskiego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Nie po raz pierwszy pracownicy krakowskiego MPK pomagają policji. Często dzięki szybkiej reakcji kierowców, motorniczych oraz dyspozytorów sprawnie odnajdujemy osoby zaginione lub zatrzymujemy sprawców przestępstw i wykroczeń. Podkreślę także rolę monitoringu wizyjnego w pojazdach MPK, z których dzięki podpisanemu w 2015 roku porozumieniu z sukcesami korzystamy. Te wszystkie elementy składają się na jedno niezwykle ważne dla mieszkańców i turystów dobro, poczucie bezpieczeństwa - powiedział podinspektor Jacek Cholewa, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Dodatkowo podczas spotkania nagrodzono pracowników MPK, którzy reprezentowali Polskę w międzynarodowych mistrzostwach motorniczych w Brukseli. Sebastian Brykalski i Małgorzata Ferdek zajęli 12. miejsce w tych zawodach rywalizując z 25 zespołami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
kierowca
motorniczy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....