TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kierowca udzielił pomocy rannemu, motorniczy pomógł odnaleźć zaginioną osobę
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.07.2016 16:28:58 1 komentarz
fot. trojmiasto.pl

W sobotni wieczór w Gdańsku kierowca linii 162 udzielił pomocy rannemu mężczyźnie na przystanku Emaus. Kierowca zatrzymał autobus. Na ławce przystankowej siedział mężczyzna z silnym krwawieniem w okolicach głowy. Kierowca wezwał pogotowie i zajął się tamowaniem krwawienia. Okazało się, że mężczyzna przewrócił się i doznał poważnego urazu głowy.

Również w sobotni wieczór, pracownicy ZKM dostali informację z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku o zaginięciu niepełnosprawnego chłopca. Było podejrzenie, iż sam wsiadł on do tramwaju na przystanku Brama Oliwska. Chłopca udało się szybko odnaleźć dzięki informacjom jednego z motorniczych, który rozpoznał go wśród pasażerów na przystanku Kołobrzeska. Motorniczy zabrał chłopca do tramwaju, zaopiekował się nim, a następnie przekazał funkcjonariuszom.

To nie pierwsza akcja ratowania zdrowia czy życia pasażerów w gdańskiej komunikacji miejskiej. W kwietniu 2016 r. kierowca autobusu linii 262 w Gdańsku zatrzymał wypełniony pasażerami autobus i udzielił pomocy mężczyźnie, który leżał przy drodze w kałuży krwi. Gdyby nie jego natychmiastowa reakcja, mężczyzna najprawdopodobniej wykrwawiłby się na śmierć.

W październiku 2015 r. kierowca autobusu linii nocnej poinformował centralę ruchu, że ma na pokładzie pasażera ? mężczyznę około 70. roku życia, który sprawia wrażenie osoby chorej i nie posiada obuwia. Mężczyzna został przekazany odpowiednim służbom.

Z kolei wczesną jesienią 2015 r. gdańska policja zostawiała powiadomiona w o zaginięciu 83-letniej mieszkanki Gdańska. Natychmiast ruszyły poszukiwania zaginionej, a informacje o niej przekazano zarówno patrolom policji oraz pracownikom komunikacji miejskiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeden z kierowców ZKM w Gdańsku, poinformował służby o tym, że wiezie ze sobą starszą, zdezorientowaną panią. Kierowca zatrzymał pojazd i zabrał ją wprost z ulicy Spacerowej, w drodze do dworca PKP w Oliwie. Podczas sprawdzania tożsamości okazało się, że to zaginiona 83-latka. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia nie stwierdził u kobiety żadnych obrażeń. Została ona przekazana rodzinie.

? "Takie sytuacje dobitnie pokazują, jak sprawnie przebiega i jak ważna jest dobra współpraca służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo zarówno na drogach i w pojazdach komunikacji miejskiej, za co chciałbym im serdecznie podziękować" ? mówi wiceprezydent Gdańska, Piotr Grzelak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....