TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kielecki projekt komunikacyjny zaakceptowany przez KE
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 20.01.2011 20:09:11
Kielecki projekt komunikacyjny zaakceptowany przez KE

14 stycznia br. Komisja Europejska zatwierdziła dofinansowanie do projektu \'Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym\'. Jest to największy do tej pory projekt realizowany w Programie, który uzyskał akceptację Brukseli. Jego wartość przekracza 303 mln złotych. Kielecki projekt to pierwszy z 12 dużych projektów zapisanych na liście projektów indywidualnych Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekracza 233 mln złotych. Realizacja tego przedsięwzięcia wpłynie zdecydowanie na poprawę jakość infrastruktury drogowej i transportu publicznego w mieście. Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Kielczanie i mieszkańcy regionu mogą już korzystać z nowych autobusów. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wykorzystane do obsługi 13 nowych linii komunikacji autobusowej na terenie miasta. W ubiegłym roku oddano do użytku dwa dworce autobusowe, zakończono również prace polegające na budowie pętli i zatok autobusowych, natomiast trwa budowa dróg w zachodniej części miasta, w rejonie Targów Kielce.

W ramach projektu zamontowane zostaną także elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu br. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń. Zwycięzcą przetargu okazała się firma R&G PLUS z Mielca, która pokonała hiszpańskie konsorcjum złożone z firm GMV Innovating Solutions z Warszawy oraz Grupo Mecanica Pez Vuelo Sistemas S. z Tres Cantas w Hiszpanii. Cena brutto wybranej oferty wynosi 5.798.983,83 zł. Dodajmy, że ta kwota przekracza sumę jaką zamawiający pierwotnie przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, jednak Zarząd Transportu Miejskiego zadecydował o zwiększeniu tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zadanie obejmuje dostawę i montaż 24 elektronicznych informacyjnych tablic przystankowych oraz 20 stacjonarnych automatów do sprzedaży biletów. Tablice zostaną rozmieszczone na przystankach autobusowych oraz w węzłach komunikacyjnych w rejonach największego ruchu pasażerskiego. Ponadto w niedługim czasie rozpocznie się realizacja największej inwestycji w ramach projektu, czyli budowa węzła drogowego Żelazna - 1-go Maja - Zagnańska wraz z przebudową ronda im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kielce
R&G
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....