TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

kiedyPrzyjedzie.pl w PKS-ach, czyli SDIP poza miastem
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.01.2019 17:00:15
kiedyPrzyjedzie.pl w PKS-ach, czyli SDIP poza miastem

W grudniu PKS w Bielsku-Białej zakończył wdrażanie aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niej pasażerowie uzyskali dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej przewoźnika.

Aplikacja kiedyPrzyjedzie.pl jest dostępna na telefonach i urządzeniach mobilnych działających w oparciu o platformy Android i Windows Phone. Można ją pobrać ze Sklep Play i zainstalować na swoim urządzeniu. Po zainstalowaniu i uruchomieniu tej aplikacji wystarczy tylko wybrać przewoźnika - "PKS w Bielsku-Białej S.A.". Po wybraniu przewoźnika wyświetli się wirtualna tablica z najbliższymi, rzeczywistymi odjazdami autobusów z przystanku interesującego pasażera.

Pojawiająca się obok kolumny z minutami ikona oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie co 15 sekund. Często wyszukiwane przystanki można dodać do listy "Ulubionych", by mieć do nich szybki dostęp.

KiedyPrzyjedzie.pl poza miastem

KiedyPrzyjedzie.pl to serwis znany z udostępniania informacji o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym - przede wszystkim w komunikacji miejskiej. Można go spotkać w kilkudziesięciu polskich i czeskich miastach, w tym m.in. Opolu, Tychach, Jaworznie czy Koszalinie. Od kilku lat firma współpracuje też z podmiotami świadczącymi usługi przewozowe również w komunikacji ponadlokalnej, zrzeszonymi dawniej w przedsiębiorstwie państwowym PKS. "Rozkładowy" charakter przewozów sprawia, że zarówno potrzeby pasażerów w zakresie pozyskiwania informacji o odjazdach, jak i konieczność nadzoru nad podległą przewoźnikom flotą są porównywalne jak w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej.

SDIP w PKS-ach

Niedawno także pasażerowie PKS w Bielsku-Białej S.A., którego właścicielem jest Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, uzyskali dostęp do informacji o prognozach odjazdów i rozkładach teoretycznych poprzez stronę internetową pksbielsko.kiedyprzyjedzie.pl, jej wersję mobilną oraz aplikacje mobilne - obecnie dostępne dla systemu Android oraz Windows Phone.

Równolegle u przewoźnika funkcjonuje system zarządzania flotą pojazdów, umożliwiający bieżącą kontrolę realizacji zadań przewozowych, ich punktualności oraz dostarczający informacji i analiz statystycznych.

-"Serwis dostępny dla przewoźników ponadlokalnych wygląda identycznie jak w przypadku komunikacji miejskiej, trwają jednakże prace nad dostosowaniem go do specyficznych potrzeb tego rodzaju przewozów. Planowane jest m.in. zastąpienie dostępnego dzisiaj widoku odjazdów z perspektywy poszczególnych linii komunikacyjnych relacyjnym układem tabliczki przystankowej - informuje Jacek Michalski z kiedyPrzyjedzie.pl.

PKS Strzelce Opolskie

Kompletny monitoring floty przy wykorzystaniu narzędzia KiedyPrzyjedzie.pl realizowany jest również w PKS w Strzelcach Opolskich. To właśnie w tym mieście pasażerowie już wkrótce będą mogli sprawdzać informację o najbliższych odjazdach także na tablicy zabudowanej na dworcu autobusowym. Niewykluczone, że informacja o odjazdach realizowanych przez bielski PKS pojawi się w przyszłości również na tablicach przystankowych, które niedawno zostały zainstalowane w Bielsku-Białej i prezentują obecnie rozkłady MZK.

U pozostałych podmiotów "pks-owych" nadzór nad flotą i informacja pasażerska w systemie KiedyPrzyjedzie.pl realizowana jest w sposób fragmentaryczny - monitorowaniu podlega tylko część pojazdów lub też usługa służy jedynie dyspozytorom i nie została udostępniona pasażerom.

-"To generalnie trudny rynek. Z uwagi na braki kadrowe często występuje zawieszanie kursów bądź całych zadań przewozowych, kursy bywają opóźnione, aby jeden kierowca mógł obsłużyć kilka zadań lub też trasy tworzone są dynamicznie, zgodnie z bieżącą potrzebą, poprzez połączenie nawet kilku kursów w jeden. Bardzo utrudnia to, a często wręcz uniemożliwia, prezentację pasażerom informacji o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym - podsumuje Jacek Michalski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
apka
kiedyprzyjedzie
PKS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....