TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Katowickie węzły przesiadkowe pną się w górę
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.05.2020 12:30:14
Katowickie węzły przesiadkowe pną się w górę; fot. UM Katowice / FB

Pasażerowie katowickich tramwajów przez weekend powinni spodziewać się utrudnień związanych z budową węzła przesiadkowego Zawodzie.

Kierowcy od poniedziałku trafią na nowe utrudnienia wiążące się z budową węzła przesiadkowego Brynów.

Przesiadkowy cel

Jak wynika z informacji spółki Tramwaje Śląskie oraz katowickiego magistratu, w związku z pracami torowymi przy nowym węźle Zawodzie, zamiast tramwajów wzdłuż tamtejszej głównej linii pojadą autobusy. W Brynowie, wobec przebudowy przylegającej do węzła ulicy, zmieniona zostanie organizacja ruchu i przeniesione zostaną przystanki.

Chodzi o dwa największe z czterech przedsięwzięć obecnego, pierwszego etapu budowy Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych.

Węzeł Zawodzie, budowany przez konsorcjum firm ZUE i Unibep za 66,4 mln zł, zastąpi dotychczasową pętlę tramwajową we wschodniej dzielnicy o tej nazwie. Ma służyć głównie przesiadkom z autobusów i samochodów na liczne linie tramwajowe kursujące stamtąd do centrum miasta. Zapewni 275 miejsc dla samochodów.

Węzeł Brynów, budowany przez konsorcjum firm Warbud oraz Stor za ok. 80 mln zł również w miejscu starej pętli tramwajowej, ma obsługiwać południową część miasta – ruch napływający od strony m.in. Mikołowa drogą krajową nr 81. Parkingi mają tam liczyć ok. 500 miejsc.

Kolejne etapy

Według czwartkowej informacji Tramwajów Śląskich jeden z najbliższych etapów prac w Zawodziu dotyczy przełożenia ruchu tramwajów z torów ułożonych już w obrębie węzła przesiadkowego, na nowy odcinek głównej, przylegającej do niego linii.

Dlatego od godz. 20.10 w piątek do godz. 19.45 w niedzielę odcinkiem Zawodzie – Rynek nie pojedzie żaden z kursujących tamtędy tramwajów. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona T-20, kursująca w relacji: Katowice Zawodzie Zajezdnia - Katowice Plac Wolności (przez centrum Katowic ulicami Szkolną, Mickiewicza, dworzec kolejowy, Plac Miarki, św. Jana i Rynek).

Z kolei w Brynowie od poniedziałku zamknięta zostanie jezdnia ul. Rzepakowej w kierunku Ligoty oraz łącznika z ul. Kościuszki (ruch w kierunku Ligoty zostanie przełożony na jezdnię dla przeciwnego kierunku). Bezpieczny ruch pieszych w obszarze robót ma zostać zapewniony poprzez wygrodzenie tymczasowych ścieżek.

Kolidujące z pracami tymczasowe przystanki autobusowe na ul. Rzepakowej zostaną zlikwidowane, a ich funkcję przejmie tymczasowy przystanek na ul. Kościuszki, pn. Brynów Huberta. Szczegółowe, związane z tym zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, są publikowane na stronie organizatora komunikacji: metropoliaztm.pl.

W obecnym etapie budowy Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych węzły Brynów, a także węzeł Zawodzie w dzielnicach o tych nazwach przewidziano jako węzły park&ride, powiązane z komunikacją tramwajową. Działa już niewielki węzeł przesiadkowy przy stacji kolejowej w dzielnicy Ligota. Niemal gotowy węzeł Sądowa w ścisłym centrum ma integrować komunikację autobusową dalekobieżną z miejską.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budowa
węzeł
Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....