TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Katowice: Tramwaj Odrodzenie
UM KATOWICE - Opublikowano: 14.06.2015 19:29:37 2 komentarze
Katowice: Tramwaj Odrodzenie

Prezydent Marcin Krupa przedstawił opinię mieszkańców zebraną podczas kwietniowych spotkań i z ankiet on-line. Ponad 700 osób wyraziło swoje zdanie o przebiegu tramwaju na południe miasta. ? Zdania są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie wskazać, który z wariantów jest tym najbardziej oczekiwanym przez mieszkańców ? mówił prezydent.

Na początku roku prezydent zaprezentował pomysł budowy nowej linii tramwajowej, która skróciłaby czas dotarcia z centrum do południowych dzielnic Katowic. Poznaliśmy wówczas kilka wariantów poprowadzenia trasy. ? Wspominałem w styczniu, że decyzja dotycząca konkretnego przebiegu tej linii będzie podjęta na podstawie informacji uzyskanej od mieszkańców oraz po analizie studium przedprojektowego, którego finalną wersję otrzymamy pod koniec lipca ? przypomniał Marcin Krupa.

W połowie kwietnia odbyły się cztery spotkania zorganizowane na południu miasta, podczas których przedstawiciele katowickiego magistratu opowiadali o zaletach tramwaju i proponowanych wariantach trasy. Potem katowiczanie mieli okazję wyrazić swoje oczekiwania względem planowanej linii tramwajowej.

Najliczniejszą grupą, która wzięła udział w badaniu, byli mieszkańcy w wieku 25?34 lat; najmniej udziałem w ankiecie byli zainteresowani katowiczanie do 18. roku życia. Niemal 60% ankietowanych wybrało formularz tradycyjny, z wersji on-line korzystało raczej młodsze pokolenie mieszkańców. Najbardziej liczną reprezentację ? 433 osoby ? stanowili mieszkańcy Piotrowic i Ochojca, później mieszkańcy Kostuchny ? 60 osób. 

Pełna treść raportu jest dostępna poniżej.  ? Zebrane informacje przekażemy do Tramwajów Śląskich, aby zostały uwzględnione przy opracowywaniu studium ? zapewnia prezydent.

Ekologiczny transport, rozbudowa i modernizacja linii tramwajowej, budowa centrów przesiadkowych, trasy rowerowe, propozycja wprowadzenia strefy Tempo 30 w centrum miasta ? wszystko to wpisuje się w nowoczesne podejście do komunikacji prezentowane od lat przez katowicki samorząd. ? To są elementy, które mają nas zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej, abyśmy się przesiedli z samochodów na transport publiczny ? mówi Marcin Krupa.  

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
GOP
tramwaj
konsultacje społeczne
  • NIE CHCEMY WYCINKI LASU W OCHOJCU!!! – 13.11.2015

    Dlaczego UM Katowice wybrał piąty wariant tramwaju, na który zagłosowało 0 mieszkańców? Dlaczego UM K-ce pod przykrywką specustawy chce odciąć Ochojec i os. Odrodzenia od resztek lasu, które zostaną po WYCINCE LASU W OCHOJCU na BUDOWĘ AUTOSTRADY I TRAMWAJU ODRODZENIE z pętli brynowskiej do Bażantowa? Dlaczego nikt nie pyta mieszkańców, czy chcą stracić dostęp do lasu i oglądać jego resztki zza plastikowych ekranów? KOCHANI KATOWICZANIE OBUDŹCIE SIĘ I ZAPROTESTUJCIE PRZECIWKO WYCINCE OCHOJECKIEGO LASU I REZERWATU PRZYRODY www.naszlas.katowice.pl

  • MarcinK. – 31.12.2015

    Mieszkańcy protestują przeciwko wycince lasu:http://facebook.com/Protest-przeciwko-wycince-ochojeckiego-lasu-pod-budow%C4%99-tramwaju-i-szosy-881775525263419/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....