TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Katowice: Tramwaj Odrodzenie
UM KATOWICE - Opublikowano: 14.06.2015 19:29:37 2 komentarze
Katowice: Tramwaj Odrodzenie

Prezydent Marcin Krupa przedstawił opinię mieszkańców zebraną podczas kwietniowych spotkań i z ankiet on-line. Ponad 700 osób wyraziło swoje zdanie o przebiegu tramwaju na południe miasta. ? Zdania są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie wskazać, który z wariantów jest tym najbardziej oczekiwanym przez mieszkańców ? mówił prezydent.

Na początku roku prezydent zaprezentował pomysł budowy nowej linii tramwajowej, która skróciłaby czas dotarcia z centrum do południowych dzielnic Katowic. Poznaliśmy wówczas kilka wariantów poprowadzenia trasy. ? Wspominałem w styczniu, że decyzja dotycząca konkretnego przebiegu tej linii będzie podjęta na podstawie informacji uzyskanej od mieszkańców oraz po analizie studium przedprojektowego, którego finalną wersję otrzymamy pod koniec lipca ? przypomniał Marcin Krupa.

W połowie kwietnia odbyły się cztery spotkania zorganizowane na południu miasta, podczas których przedstawiciele katowickiego magistratu opowiadali o zaletach tramwaju i proponowanych wariantach trasy. Potem katowiczanie mieli okazję wyrazić swoje oczekiwania względem planowanej linii tramwajowej.

Najliczniejszą grupą, która wzięła udział w badaniu, byli mieszkańcy w wieku 25?34 lat; najmniej udziałem w ankiecie byli zainteresowani katowiczanie do 18. roku życia. Niemal 60% ankietowanych wybrało formularz tradycyjny, z wersji on-line korzystało raczej młodsze pokolenie mieszkańców. Najbardziej liczną reprezentację ? 433 osoby ? stanowili mieszkańcy Piotrowic i Ochojca, później mieszkańcy Kostuchny ? 60 osób. 

Pełna treść raportu jest dostępna poniżej.  ? Zebrane informacje przekażemy do Tramwajów Śląskich, aby zostały uwzględnione przy opracowywaniu studium ? zapewnia prezydent.

Ekologiczny transport, rozbudowa i modernizacja linii tramwajowej, budowa centrów przesiadkowych, trasy rowerowe, propozycja wprowadzenia strefy Tempo 30 w centrum miasta ? wszystko to wpisuje się w nowoczesne podejście do komunikacji prezentowane od lat przez katowicki samorząd. ? To są elementy, które mają nas zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej, abyśmy się przesiedli z samochodów na transport publiczny ? mówi Marcin Krupa.  

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
GOP
tramwaj
konsultacje społeczne
  • NIE CHCEMY WYCINKI LASU W OCHOJCU!!! – 13.11.2015

    Dlaczego UM Katowice wybrał piąty wariant tramwaju, na który zagłosowało 0 mieszkańców? Dlaczego UM K-ce pod przykrywką specustawy chce odciąć Ochojec i os. Odrodzenia od resztek lasu, które zostaną po WYCINCE LASU W OCHOJCU na BUDOWĘ AUTOSTRADY I TRAMWAJU ODRODZENIE z pętli brynowskiej do Bażantowa? Dlaczego nikt nie pyta mieszkańców, czy chcą stracić dostęp do lasu i oglądać jego resztki zza plastikowych ekranów? KOCHANI KATOWICZANIE OBUDŹCIE SIĘ I ZAPROTESTUJCIE PRZECIWKO WYCINCE OCHOJECKIEGO LASU I REZERWATU PRZYRODY www.naszlas.katowice.pl

  • MarcinK. – 31.12.2015

    Mieszkańcy protestują przeciwko wycince lasu:http://facebook.com/Protest-przeciwko-wycince-ochojeckiego-lasu-pod-budow%C4%99-tramwaju-i-szosy-881775525263419/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....