TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Katowice też kochają swój budżet (a przynajmniej władze)
PAP mab/ amac/ tl/ PAP - Opublikowano: 28.12.2016 23:16:14
Fot. kzgm.katowice.pl

Samorząd Katowic chce zapoznać mieszkańców z prawie 2-miliardowym budżetem miasta. Urzędnicy po raz drugi zdecydowali o przedstawieniu katowiczanom tego najważniejszego dokumentu finansowego miasta w internecie, w przystępnej i syntetycznej formie.

"Naszym celem jest w prosty i przystępny sposób zaprezentować, skąd pieniądze do nas trafiają i na co je przeznaczamy. To bardzo ważne, aby mieszkańcy wiedzieli, że wysokość wydatków, jakie możemy poczynić jest zawsze uzależniona od dochodów, które możemy osiągnąć. W budżecie miasta szczegółowo, a w +Pigułce+ syntetycznie, opisane są wydatki na sfery życia, które dotyczą każdego z nas" - wyjaśnił prezydent Katowic Marcin Krupa.

"Budżet miasta w pigułce" to skrócona informacja o budżecie publikowana niezależnie od samej uchwały budżetowej. W przejrzystą, graficzną formę ujęte zostały tam m.in. dochody i wydatki miasta, remonty i planowane wydatki majątkowe z podziałem na dzielnice czy koszty zadań z budżetu obywatelskiego.

"Mowa tu m.in. o wydatkach na edukację dzieci i młodzieży, zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, transport publiczny, pomoc dla potrzebujących i dla osób niepełnosprawnych, jak również na wsparcie dla rodzin, profilaktykę ochrony zdrowia, gospodarowanie zasobem mieszkaniowym i utrzymanie infrastruktury komunalnej, a także na działalność kulturalną i sportową" - zaznaczył Krupa.

W 2017 r. wpływy do budżetu ok. 300-tysięcznych Katowic wyniosą ponad 1,8 mld zł, a łączne wydatki prawie 2 mld zł, z czego 21,5% to środki przeznaczone na inwestycje, w tym te wskazane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

"Budżet Katowic na 2017 rok sprzyjać będzie harmonijnemu rozwojowi miasta w różnych obszarach ważnych dla mieszkańców, a priorytetem będzie zwiększanie potencjału miasta poprzez wykorzystanie środków unijnych" ? ocenił prezydent miasta.

Budżet na przyszły rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2017-2035 katowiccy radni przyjęli 14 grudnia. Projekty uchwał zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz komisje branżowe Rady Miasta.

Najistotniejszymi źródłami dochodów Katowic w 2017 r. będą udziały w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych (551 mln zł), podatki i opłaty, w tym podatek od nieruchomości (357 mln zł) oraz subwencja, głównie część oświatowa (308 mln zł). Katowice pozyskują też środki z funduszy unijnych, funduszy celowych czy budżetu państwa.

Wśród wydatków największe pozycje w strukturze budżetu zajmują wydatki w sferze społecznej i komunalnej, tj. w działach klasyfikacji budżetowej: oświata i wychowanie oraz edukacyjna opieka wychowawcza (559 mln zł), pomoc społeczna, pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, rodzina (316 mln zł), transport i łączność (297 mln zł), gospodarka komunalna i ochrona środowiska (172 mln zł), gospodarka mieszkaniowa (169 mln zł).

Łączne nakłady na inwestycje wyniosą w przyszłym roku w Katowicach 426 mln zł. Realizowane będą m.in. przedsięwzięcia wieloletnie, jak budowa nowej linii tramwajowej od istniejącej pętli Brynów do planowanej pętli Kostuchna czy przebudowa strefy śródmiejskiej - placu centralnego strefy Rondo?Rynek. Rozbudowana ma zostać sieć dróg rowerowych w ramach Katowickiej Infrastruktury Rowerowej oraz roboty związane z systemem zintegrowanych węzłów przesiadkowych.

Prezentacja pod linkiem poniżej.


mab/ amac/

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
węzły przesiadkowe
budżet
transparentność
nowe linie tramwajowe
Katowicka Infrastruktura Rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....