TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Katowice odkażają ponad 600 przystanków dziennie!
WIRUS, CZYSZCZENIE, PRZYSTANEK, GZM TransInfo.pl - Opublikowano: 03.04.2020 09:30:06
Katowice odkażają ponad 600 przystanków dziennie! fot. GZM

W związku z epidemią koronawirusa służby miejskie w Katowicach każdego dnia odkażają ponad 600 przystanków - wiat, ławek i koszy na śmieci - a także m.in. przejścia podziemne i kładki - podaje magistrat.

Lokalne władze zaznaczają, że choć w dobie epidemii korzystanie z obiektów miejskiej infrastruktury nie jest wskazane, to jednak wiele osób każdego dnia musi dojechać czy dotrzeć na zakupy. Akcja odkażania stref pieszych, zwłaszcza centrum miasta, ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Przestrzeń miejską dezynfekują pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów oraz Zakładu Zieleni Miejskiej. Dołączyło do nich także Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

MPGK, MZUiM i ZZM

"Zaangażowani są w to nasi pracownicy, z odpowiednim sprzętem do ręcznej dezynfekcji. Wykorzystujemy także zamiatarki znajdujące się na naszym wyposażeniu. Są one napełniane odpowiednim środkiem do dezynfekcji i przełączane na funkcję opryskiwania. Mamy zapasy płynu odkażającego, uzupełniamy je na bieżąco, nie ma problemów z dostępnością" - opisywał wiceprezes MPGK Robert Potucha. Działania te uzupełniają prace prowadzone przez MZUiM oraz ZZM.

"W trosce o bezpieczeństwo katowiczan codziennie dezynfekowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, a jest ich w naszymi mieście ponad 660. Pracownicy dezynfekują wiaty, ławki i kosze, które się przy nich znajdują. Ponadto podobne działania są realizowane przy przejściach podziemnych, kładkach dla pieszych i tunelach. W tych miejscach bardzo dokładnie odkażane są poręcze, zarówno przy schodach, jak również przy podjazdach dla niepełnosprawnych" - powiedziała rzeczniczka katowickiego magistratu Ewa Lipka.

661 przystanków

Według danych Urzędu Miasta, w Katowicach codziennie dezynfekowanych jest 661 przystanków, a na nich: 658 koszy przystankowych, 457 wiat wraz z zintegrowanymi siedziskami, 238 ławek przy przystankach. Odkażane są także 33 obiekty takie jak przejścia podziemne, kładki dla pieszych i tunele. W ramach dezynfekcji tych miejsc również szczególnie uważnie czyszczone i odkażane są wszelkiego rodzaje poręcze, a także kolejnych 128 koszy na śmieci. Dodatkowo, co drugi dzień, dezynfekowane są także ławki i poręcze na skwerach, placach i parkach miejskich – podała Lipka.

Dezynfekcje miejskiej infrastruktury, jak przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe, rozpoczęły lub zapowiedziały także inne samorządy z woj. śląskiego m.in. Sosnowca, Świętochłowic, Rybnika i Częstochowy. Koleje Śląskie rozszerzą testy czyszczenia i dezynfekcji elementów pociągów z wykorzystaniem powłoki zawierającej dwutlenek tytanu.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....