TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Kaszuby: nowe węzły integracyjne
PAP TransInfo - Opublikowano: 08.11.2016 15:07:20
4 września część pociągów PKM wraca do Kartuz (foto: PKM)

Umowy na dofinansowanie budowy dwóch węzłów, czyli miejsc, w których z prywatnych pojazdów można będzie przesiąść się do pojazdów udostępnianych w ramach transportu zbiorowego, podpisali w czwartek w Kartuzach przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego oraz gmin Kartuzy i Stężyca.

Projekty warte w sumie 32 mln zł zostaną dofinansowane kwotą ponad 13,5 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jak powiedział PAP Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, węzły integracyjne mają sprawić, by mieszkańcy całego regionu mieli łatwiejszy dostęp do transportu zbiorowego, a tym samym do dużego metropolitalnego rynku pracy.

Szymański zaznaczył też, że popularyzacja transportu zbiorowego przyczyni się również do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń szkodzących środowisku, w tym np. spalin.

W Kartuzach kosztem 26 mln zł (dofinansowanie wyniosło prawie 10 mln zł) powstanie węzeł i trasy dojazdowe do niego. Tutaj głównym celem jest będzie polepszenie siatki połączeń z wykorzystaniem autobusów, ale przede wszystkim oddanego rok temu do użytku przez samorząd województwa zmodernizowanego odcinka linii kolejowej nr 229. W ramach prac zmodernizowany zostanie dworzec kolejowy i prowadzące do niego drogi, a w sąsiedztwie powstaną parkingi, na których mieszkańcy będą mogli zostawiać zarówno auta, jak i rowery.

Projekt ma zostać zrealizowany do czerwca 2018 r. Autorzy przedsięwzięcia oceniają, że z nowopowstałej infrastruktury rocznie korzystać będą blisko 164 tysiące pasażerów publicznego transportu zbiorowego.

Z kolei węzeł integracyjny planowany w Gołubiu kosztować będzie prawie 6 mln zł (dofinansowanie z UE wyniesie ponad 3,6 mln zł). Projekt zakłada budowę tras rowerowych prowadzących do węzła ze Stężycy, Szymbarku i Zgorzałego (łączna ich długość to 13 km). Na terenie samego węzła powstanie parking dla 23 aut, przystanek autobusowy z wiatą i miejscem postojowym dla autobusu, a także parking dla 96 rowerów.

Projekt ma zostać zrealizowany do września 2017 r. W jego ramach samorząd chce także przeprowadzić kampanię informacyjno-edukacyjną promującą transport zbiorowy i niezmotoryzowany. Autorzy projektu ocenili, że rocznie z nowej infrastruktury skorzysta ponad 108 tysięcy pasażerów publicznego transportu zbiorowego.

Jak przypomniał w rozmowie z PAP Szymański, zgodnie z planami przyjętymi w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Metropolitalnego Gdańsk?Gdynia?Sopot do roku 2023, na terenie całego obszaru metropolitalnego ma powstać w sumie około 20 węzłów integracyjnych. Kilka z nich zostanie zbudowanych w Trójmieście, a pozostałe w mniejszych miastach, w tym w Rumi, Redzie, Wejherowie, Żukowie czy Pruszczu Gdańskim, oraz na terenie gmin wiejskich.

Środki na budowę węzłów rozdysponowywane będą sukcesywnie, w miarę jak samorządy przygotują odpowiedni zestawy projektów i dokumentacji. (PAP)


aks/ je/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
województwo pomorskie
węzły integracyjne
Kaszuby
magistrala węglowa
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....